Druga i treća liga

Devet kartona u derbiju, šest golova Josipa Jukića

Autor: Juraj Vunjak

15.03.2024. 09:51

U 21. kolu Druge lige Udruge za mali nogomet Zadarske županije vodeće Vrsi su u derbiju protiv drugoplasiranog Sveti Ante Zrilić nekretnine sa 6:3 upisale osmu pobjedu zaredom za potvrdu plasmana/povratka u Prvu ligu, a najvjerojatnije i titule prvaka. Bila je to vrlo burna utakmica, s čak sedam žutih kartona i po jedan crveni na obje strane. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, u kojem su strijelci bili Karlo Perinić i Ivan Tokić, u drugom dijelu uslijedila je potpuna dominacija vodećeg kluba lige. Za Vrsi su golove zabili Karlo i Josip Perinić, Juko i Žmire, a Gospić je postigao autogol. Golovima Eldića i Tokića »sveci« su ublažili poraz, koji ne mora ostaviti velike posljedice jer i drugo mjesto donosi Prvu ligu sljedeće sezone.

Pregršt golova bilo je i u bibinjskom derbiju, u kojem je Mali Pariz uvjerljivo porazio Tornado s 8:2. Jedan pogodak za Male Parižane postigao je Pedić, dva gola su zabili Sorić i Sikirić, dok je najraspoloženiji bio Roko Režan, koji je postigao hat-trick. Strijelci za Tornado bili su Kandić i Gambiraža. Ova pobjeda odvojila je mjesne rivale na pet bodova u korist Malog Pariza, no oba sastava daleko su od zone kvalifikacija za Prvu ligu.

Niz Sukošana i Krneze

Preokretom u završnici Sukošan je s 3:1 pobijedio Zadranku. Povela je Zadranka pogotkom Magića u 18. minuti. Rezultat se nije mijenjao do 38. minute. kada je Ivan Sudinja izjednačio. Sukošanci se na tome nisu zaustavili te su u posljednjoj minuti, uz pomoć strijelaca Josipa Sudinje i Filipa Smolića, stigli do tri boda. Sukošan, koji je četiri utakmice bez poraza, drži četvrto mjesto, koje donosi borbu za viši rang. Četiri utakmice za poraz ne zna ni Krneza, koja je uvjerljivo svladala Poljica (6:1).

Po jedan pogodak postigli su Babić i Baljak, a po dva gola zabili su Barjašić i Jelenić. Strijelac jedinog pogotka za Poljica postigao je Ročak u 26. minuti. Krneza je peta s 27 bodova te se približila Sukošanu, od kojeg ima utakmicu više. U derbiju začelja sastav Osam mladi svladao je Zaton s 3:1. Momčad iz Zemunika Donjeg povela je pogotkom Alvira u prvom poluvremena. Nakon pauze Zaton je izjednačio (Vukšević), ali igrači Osam mladi uzvraćaju pogodcima Čulina i Paleke što je bilo dovoljno za pobjedu i odmak od posljednjeg Zatona, ali i produženje nade u izbjegavanje kvalifikacija za ostanak u ligi.

Privlačkih 12

U 22. kolu Treće lige Termin CB EX uvjerljivo je slavio protiv Slivnice, 8:1, za šestu pobjedu zaredom. Najraspoloženiji je bio Ivan Šimičević s četiri gola, dok je počasni strijelac za Slivnicu bio Lovre Lerga u završnici dvoboja. Termin drži drugo mjesto s deset bodova manje od vodećeg Tornada, koji je već potvrdio prvo mjesto i promociju u Drugu ligu, a vrlo vjerojatno i titulu prvaka. U utakmici Privlake i Deportiva iz Murvice palo je čak 16 golova. Završilo je 12:4 za Privlačane. Dominik Kolanović postigao je pet golova za Privlaku, Romano Vukoša je zabio tri, a Roko Zanki dva gola. Privlaka je u zoni kvalifikacija za viši rang, te se približila na pet bodova trećeplasiranom Smiljevcu, koji je iznenađujuće izgubio (6:5) od pretposljednjeg Kolana. Utakmica je do kraja bila neizvjesna, igralo se »gol za gol«. Mateo Fumić je svojim drugim golom u zadnjoj minuti donio momčadi s Paga važnu pobjedu u borbi za ostanak. Smiljevcu nisu pomogla ni četiri pogotka Vlatka Blaževića. Kolan se pomakao sa zadnjeg mjesta i s 18 bodova izjednačio se s Jasenicama, koje su odigrale 1:1 protiv Albatrosa.

Velika bitka vodila se u susretu Paga i Paklenice, u kojem je pobjeda 8:6 pripala klubu iz Starigrada. Veliku utakmicu odigrao je Josip Jukić, koji je za Paklenicu zabio nevjerojatnih šest golova i ostavio svoju momčad u borbi za viši rang, od koje se udaljio Pag. Pobjedom 2:1 nakon preokreta Briševo je u zadnjih pet minuta golovima Ivana Ćukovića i Jana Sinovčića došlo do tri boda, vrijedna možda i ostanka u ligi.

Druga liga

Rezultati 21. kola: Mali Pariz – Tornado Bibinje 8:2 (Pedić 3’, Sorić 12’, 26’, R. Režan 18’, 19’, 23’, Z. Sikirić 21’, 30’/ Kandić 23’, Gambiraža 29’), Zadranka – Sukošan 1:3 (Magić 18’/ I. Sudinja 38’, J. Sudinja 40’, Smolić 40’), Zaton – Osam mladi 1:3 (Vukšević 25’/Alvir 5’, Čulina 30’, Paleka 35’), Vrsi Riba nekretnine – Sv. Ante Zrilić nekretnine 6:3 (Perinić K. 14’, 27’, Perinić J. 29’, Žmire 22’, Juko 27’, Gospić 39’ – ag/Tokić 15’, 34’, Eldić 30’), Krneza – Poljica 6:1 (Jelinić 2’, 37’, Babić 27’, Barjašić 31’, 40’, Baljak 34’/Ročak 26’).

Redoslijed: 1. Vrsi Riba nekretnine 50 bodova, 2. Sveti Ante Zrilić nekretnine 39, 3. Škabrnja 32, 4. Sukošan 30, 5. Krneza 27, 6. Zadranka 23, 7. Mali Pariz 22, 8. Poljica 21, 9. Poljica Brig 19, 10. Tornado Bibinje 17, 11. Osam mladi 13, 12. Zaton 5 bodova.

Treća liga

Rezultati 22. kola: Kolan – Smiljevac 6:5 (Mirčić 2’, 39’, Pernjak 24’, 37’, Fumić 25’, 40’/ Dundović 5’, Blažević 18’, 26’, 35’, 39’), Privlaka 2007 – Deportivo la Murvica 12:4 (Kolanović 5’, 23’, 26’, 37’, 38’, Vukoša 10’, 19’, 36’, Begonja 15’, Zanki 22’, 40’, Jurac 40’/ Šušić 25’, 29’, Vujević 38’, 40’), Slivnica – Termin CB EX 1:8 (Lerga 39’/Plazibat 3’, Šimičević 7’, 19’, 26’, 28’, I. Perica 9’, S. Perica 17’, Bukvić 12’), Paklenica – Pag 8:6 (Jukić 3’, 19’, 20’, 24’, 26’, 40’, Jurlina 31’, Bezmalinović 35’/ Čavić 11’, 35’, Žunić 16’, 18’, Fabijanić 20’, Maržić 40’), Briševo – Zemunik 2:1 (Ćuković 35’, Sinovčić 40’/ Lučić 15’), Jasenice – Albatros 1:1 (Baričević 25’/ Pilipović 4’).

Redoslijed: 1. UN Tornado 53 boda, 2. Termin Cb Ex 43, 3. Smiljevac 39, 4. Privlaka 34, 5. Paklenica 32, 6. Pag 28, 7. Zemunik 23, 8. Albatros 23, 9. Slivnica 22, 10. Briševo 22, 11. Deportivo la Murvica, 12. Kolan 18, 13. Jasenice 18.