19 C°

Budosport kup

Emili Brkić i Lovre Rogulja zlatni

21.03.2024. 11:00

Preko 700 natjecatelja sjatilo se u zagrebačku dvoranu Sutinska vrela u Podsusedu na taekwondo natjecanje Budosport kup za mlađe kadete, kadete i juniore. Nastupile su tri juniorke Zadra, koje su u ukupnom plasmanu bile pete, te pet članova Plovanije. Članica Zadra podijelile su se po postoljima, tako da su osvojena sva tri odličja. Najviše razlog za zadovoljstvo imala je Emili Brkić, koja je u kategoriji +68 kg osvojila zlato. U finalnoj je borbi pobijedila Slovenku Žanu Velagić. Tončica Bajlo je u kategoriji do 49 kg osvojila srebro. Bajlo je polufinalnu borbu odradila rutinski, no u finalu ju je svladala Lucija Kadić (Medvedgrad). Turnir je pobjedom završila Judita Dražović. Njene snove o zlatu »srušila« je Sara Žižić (Ion) u polufinalu. Ipak, Dražović se u borbi za brončano odličje pribrala i odradila ju odlično, te se s medaljom vratila kući.

Troje članova Plovanije natjecalo se u borbama, dok je njih dvoje prisustvovalo kriterijskom natjecanju u formama. U borbama već standardno najuspješnija je bila Leona Lleshi, koja je u kategoriji mlađih kadetkinja do 36 kg osvojila srebrnu medalju. Za finale je morala pobijediti u tri borbe, a onda je u borbi za zlato s 2:1 ostala poražena. Leona je, kada se zbroje svi rezultati, završila kao osma od ukupno 72 mlađe kadetkinje ovog natjecanja. Maks Baraba je također došao do srebra, s 3:0 »prošetao« je kroz polufinale, no u finalu nije išlo i morao se zadovoljiti drugim mjestom. U kriterijskom natjecanju Lovre Rogulja je u kategoriji juniora do plavog pojasa bez problema došao do novog zlata u svojoj kolekciji. Srebro je pripalo Luciji Ražnjević kod seniorki do crnog pojasa. Jedini bez odličja ostao je Gabrijel Kraljev, kojem je to bilo prvo natjecanje nakon velike pauze, a natjecao se u borbama u kategoriji dječaka do 30 kg.