Ligaške obveze

Zadrani do 15 godina sve bliže završnici PH

Autor: Alen Plahinek

27.02.2024. 13:16

Dvije pobjede u Ligi za prvaka u generaciji do 15 godina upisali su rukometaši Zadra 1954 protiv Vodica (25:16) te Metković-Mehanike (21:20). Sve je išlo glatko protiv Vodica, gdje je momčad Mate Valčića već nakon 11 minuta imala šest golova prednosti (7:1). Potvrdu pobjede Zadrani su napravili u zadnjem napadu prvog te prvih pet minuta drugog dijela kada je povezano šest golova i razlika je otišla na plus 11 (18:7).

Protiv Metkovića bilo je puno teže. Egal utakmica u kojoj su Zadrani cijelo vrijeme lovili rezultat igrala se više od polovice prvog dijela, no serija 4:1 u završnici preokrenula je rezultat i Zadrani su s jednim golom prednosti išli na predah (10:9). Jurnuli su početkom drugog dijela i u 28. minuti imali četiri gola prednosti (17:13), ali domaćinu povezuju tri i vraćaju neizvjesnost za kraj. Tada Petar Grgić veže dva pogotka za Zadrane, odvodi ih ponovno na plus tri, no domaćini minutu i pol do kraja ponovno dolaze na gol zaostatka, no ništa više od toga. Grgić je zabio osam pogodaka te bio najefikasniji u redovima Zadra.

Rukometašice Zadra do 13 godina bez problema svladale su Hvar s 25:19. Pitanje pobjednica riješilo se praktički već nakon prve četvrtine utakmice kada su Zadranke imale pet golova »zalihe« (8:3), a do poluvremena su to »podebljale« i na osam razlike (14:6). Puko odrađivanje posla bilo je to u drugom poluvremenu, a najinspiriranija bila je Ida Grbić koja je zabila devet puta.

Prva i peta ekipa lige bile su prejak izazov za rukometašice Donata u generaciji do 17 godina. Dugopolje, najbolji sastav lige, slavio je s 28:19, dok je Petason-Vranjic bio bolji s 25:15. U oba susreta rezultatsku neizvjesnost Donatice su držale do sedme minute susreta, no nakon toga i Dugopolje i Petason-Vranjic ubacili su u više brzine i više nije bilo pomoći. Prvo ime igračica iz Zadra bila je Katarina Relota s ukupno 12 postignutih golova.

U-15, m

Zadar 1954 – Vodice 25:16 (13:7). Za Zadar 1954 su nastupili: Ivanac, Pešut, Grgić 3, Ćoza 1, Zupčić 3, Romić 2, Profaca 5, Medanić, Vidaić, Librenjak 1, Jokić 2, Škara, Reljić 1, Ivković 3, Buterin, Skočić 4. Trener: Mate Valčić.

Metković-Mehanika – Zadar 1954 20:21 (9:10). Ivanac, Grgić 8, Ćoza, Zupčić, Romić, Profaca 4, Medanić, Vidaić 2, Librenjak 1, Jokić, Škara, Reljić, Ivković 2, Buterin, Skočić 4.

U-13, ž

Zadar – Hvar 25:19 (14:6). Za Zadar su nastupile: Marnika, Švorinić, Grbić 9, E. Marušić, Perković, Miličević 3, Prtorić 1, Vidaković 6, L. Marušić, Musap Orlović 6, Juričić, Dundović. Trener: Žarko Jakšić.

U-17, ž

Donat – Dugopolje 19:28 (11:16). Za Donat su nastupile: Kadija 1, Šokota, Banić 2, Knežević 1, Baričević 7, Lisica, Valčić, Krizmanić, Kozulić, Relota 7, Barić, Tumpa, Juras, Šajkić, Tabak 1. Trenerica: Tatijana Tabak.

Petason-Vranjic – Donat 25:15 (16:6). Kadija 2, Šokota, Banić 1, Knežević 4, Baričević 3, Lisica, Valčić, Krizmanić, Kozulić, Relota 5, Barić, Tumpa, Juras, Šajkić, Tabak.