1. ŽNL

Šest golova Pakoštanaca, Sabunjar ponovno kiksao

Autor: Juraj Vunjak

03.04.2024. 09:36

Pakoštanski »vlak« poput japanskog Shinkansena nezaustavljivo juri prema titulu županijskih prvaka. Znalo se kako su Pakoštanci iznimno dobra momčad i kako su »bacili sve karte« u osvajanje titule, no »uništavanje« Bibinja u velikom derbiju rezultatom 6:1, gotovo nitko nije mogao očekivati. Pakoštanci su dominirali čitavim susretom zbog čega su pogoci redali kao na traci. Vulin je otvorio igru s dva gola u manje od 20 minuta. Smanjio je Lonić u 37., no u istoj minuti Šarin vraća na dva razlike. Zabio je još jednom Šarin u drugom dijelu, a onda su Lokin i Kazija završili »demoliranje«. Pakoštane su ostale na vrhu ljestvice, no povećale su razliku na četiri boda nad Sabunjarom zahvaljajući ni više ni manje, nego pretposljednjoj Polači.

Novi posrtaj

Upravo su Bićine odigrale ključnu ulogu u nestajanju Pakoštanaca »u magli«. Momčad Polače odigrala je 2:2 s drugoplasiranim Sabunjarom, kojem je ovo trebao biti susret povratka na pobjedničke staze poslije poraza od Hajduka u prošlom kolu. Sve je uistinu i krenulo kako se očekivalo. Privlačani su rano došli do vodstva pogotkom Bugarije kojeg su ubrzo u 37. minuti povećali kada je Ninčević svladao protivničkog vratara. Gosti su u drugo poluvrijeme ušli s velikom prednošću i činilo se kako će rutinski poraziti predzadnju momčad prvenstva. Domaćini se nisu predali, naprotiv, pojačali su intenzitet svoje igre i ubrzo došli do gola zahvaljujući strijelcu Vrankulju. Iako joj je prijetio poraz, momčad Polače je u posljednjih nekoliko minuta došla do pogotka Bobanovića i postavila konačnih 2:2. Novi je to posrtaj Sabunjara u 2024. godini. U pet ligaških utakmica upisane su dvije pobjede, dva poraza, a sada i remi.

Galovac je na stadionu Milivoj Burčul-Lućo potvrdio status favorita i porazio Zemunik rezultatom 2:1. Domaćini su poveli pogotkom Kožula u 31. minuti te je rezultat dugo vremena ostao nepromijenjen. Deset minuta prije kraja Župan je zabio za momčad Zemunika i poravnao rezultat. Galovčanima je prijetio remi, ali su se uspjeli pribrati i uz pomoć strijelca Burčula doći do konačnog i pobjedničkog pogotka.

Minimalne pobjede

Velebit je u Benkovcu porazio Zlatnu luku iz Sukošana rezultatom 1:0. Jedini pogodak u susretu došao je u 45. minuti zahvaljujući sjajnom mladu napadaču benkovačke momčadi Davidu Filipoviću. Benkovčanima je ovo prva pobjeda nakon dva uzastopna poraza te su na osmom mjestu bodovno izjednačeni s Novom zorom. Sukošancima je ovo četvrti poraz u posljednjih pet utakmica. Dalmatinac iz Crnog pak je na stadionu Stanko Baričević-Šole slavio protiv murvičke Abecede sporta također minimalnim rezultatom 1:0. Jedini pogodak kojeg je postigao Duje Surać došao je u posljednjim minutama susreta. Dalmatinac je nakon četiri lošije utakmice, konačno po njih, dok su Murvičani samo produbili svoju rezultatsku krizu upisavši četvrti poraz u posljednjih pet ogleda.

Škabrnja ‘91 ponovno je potvrdila status »redovno nezgodnog suparnika« te ohladila zahuktali Hajduk iz Pridrage. Pridražani su imali niz od četiri pobjede u zadnje četiri utakmica, a upravo su u kolu prije nadigrali Sabunjar i maknuli ga s prvog mjesta, no tada su došli na Vlačine. Završilo je 1:1, a do oba pogotka došlo je u prvom poluvremenu. Strijelac za domaćine bio je Petar Jurić, dok je kod gostujućih loptu u mrežu pospremio Toni Baždarić.

PAKOŠTANE   6

BIBINJE   1

PAKOŠTANE – Krč. Sudac: Josip Anić. Pomoćnici: Agičić i Žilić. Strijelci: 1:0 Vulin (8’), 2;0 Vulin (25’), 2:1 Lonić (37’), 3:1 Šarin (37’), 4:1 Šarin (51’), 5:1 Lokin (61’), 6:1 Kazija (78’).

PAKOŠTANE: Romić, Crnjak, Šarin (od 80’ Banđen), Knez, Maksan, Vulin (od 83’ Lalin), Kazija, Barešić (od 48’ Stojanov), Bačkov, Kurtov (od 83’ Prtain), Lokin. Trener: Jugo Dominis.

BIBINJE: Cindrić, R. Delija (od 79’ A. Delija), Lonić, Osmančević, L. Lisica, Mrkić, Jurjeviž-Adžić (od 57’ D. Lisica), Lukić, Bralić, E. Lisica, Gambiraža. Trener: Kristijan Tuta.

POLAČA   2

SABUNJAR   2

POLAČA – Bićine. Sutkinja: Martina Matijević. Pomoćnici: Žilić i Bačić. Strijelci: 0:1 Bugarija (11’), 0:2 Ninčević (37’), 2:1 Vrankulj (58’), 2:2 Bobanović (86’).

POLAČA: Š. Prtenjača, Čirjak (od 46’ L. Prtenjača), Perković, D. Čačić. S. Čačić, Bašić, Š. Erlić, M. Čačić, Vrankulj (od 82’ Bobanović), I. Prtenjača, L. Erlić (od 72’ Jurjević). Trener: Joso Vulić.

SABUNJAR: Viduka, Dunić, Miletić, Lisica (od 70’ Čirjak), Kovač (od 83’ Lipotica), J. Jurlina, Ninčević, M. Jurlina (od 46’ Bandalo), Bašić, Brkić, Bugarija. Trener: Jurica Lonić.

VELEBIT   1

ZLATNA LUKA   0

BENKOVAC – Gradski stadion Benkovac. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: Čulina i Galac. Strijelac: 1:0 Filipović (45’).

VELEBIT: Mario Jarmanović, Nakić (od 59’ J. Bačić), Matovina (od 59’ Duvnjak), Šušak, Brkljača (od 71’ Josić Jurjević), K. Bačić, Filipović, Rašić (od 80’ Tadić), M. Bačić, Ćumurdžić, Mladen Jarmanović (od 80’ Šitum). Trener: Šime Kardum.

ZLATNA LUKA: Žilić, Babić, M. Grdović (od 61’ N. Grdović), Martinović, Marić, Orlović, Kevrić (od 71’ Miočić), Jakušić, Čanković, Čabus, Sudinja. Trener: Šime Ivković.

ŠKABRNJA ‘91   1

HAJDUK   1

ŠKABRNJA – Vlačine. Sudac: Ivan Vukančić. Pomoćnici: Katuša i Čirjak. Strijelci: 1:0 Jurić (20’), 1:1 Baždarić (39’).

ŠKABRNJA ‘91: Škara, Brkić, T. Jurić, Butić (od 90+4’ D. Jurić), Ivković, P. Jurić (od 90+1’ Ivković), Vuković (od 65’ F. Bilaver), Smokrović, Knežević, K. Bilaver (od 46’ Žilić), Lučić. Trener: Josip Butić.

HAJDUK: Karlić, Zekan, Paleka, T. Baždarić, Gospić (od 63’ M. Baždarić), Remšak, Buljat, Kokić (od 46’ Zubčić), Viduka, Srzić, Narančić (od 70’ Malbašić). Trener: Marko Moravčić.

DALMATINAC  1

ABECEDA SPORTA   0

CRNO – Stanko Baričević-Šole. Sudac: Tomislav Kuman. Pomoćnici: Lerga i Maričić. Strijelac: 1:0 Surać (84’).

DALMATINAC: Vulić, Vukšević, Džapo, Sorić (od 55’ Perić), Ročak, Marić, Tomić, Milin, Delija (od 78’ Surać), Čakarun, Brzoja. Trener: Ivan Grgurović.

ABECEDA SPORTA: J. Škara, Marić, Crnjak, Gambiraža, Rados (od 75’ Tulumović), Ivčević (od 75’ Ivković), Vujević (od 62’ Lučić), Surać, L. Škara, Marasović, Klanac (od 75’ Šarić). Trener: Stipe Pavičić.

GALOVAC   2

ZEMUNIK   1

GALOVAC – SC Milivoj Burčul-Lućo. Sudac: Matej Čulina. Pomoćnici: Narančić i Juko. Strijelci: 1:0 Kožul (31’), 1:1 Župan (80’), 2:1 Burčul (84’).

GALOVAC: V. Jovančevič, Ninčević, Vukorepa, Šare, H. Jovančević, Kožul, L. Burčul (od 84’ Čorak), Šarić, R. Burčul, Kapitanović, Katuša (od 54’ Smokrović). Trener: Alen Vedrić.

ZEMUNIK: Knežević, A. Župan, M. Lučić (od 54’ Kalac), Margarin, D. Buljat, P. Župan, L. Lučić, I. Buljat, P. Tokić, B. Tokić, Pinčić. Trener: Vlado Mandić.