1. ŽNL

Hajduku veliki derbi protiv Sabunjara, Pakoštane na vrhu

Autor: A. Plahinek/J. Vunjak

26.03.2024. 12:21

Sve bolja i neizvjesnija je borba za titulu prvaka 1. ŽNL. Nakon jako dugo vremena Sabunjar iz Privlake više ne prednjači ligaškom tablicom, tu ulogu preuzele su Pakoštane. Privlačani su u 17. kolu izgubili na gostovanju kod zahuktalog Hajduka iz Pridrage koji od početka proljetne sezone »gazei« sve protivnike kao plitak potok. Zubčić je u završnici prvog dijela donio prednost Pridražanima koju onda potvrdio Buljat u 87. minuti. Pridražani još uvijek ne znaju za ništa drugo osim pobjede ovo proljeće.

Šarinova simultanka

Poraz Sabunjara objeručke su prihvatile Pakoštane koje izgledaju nestvarno dominantno. Čak sedam utakmica Pakoštanci ne znaju za poraz, a posljednji u njihovom nizu »pao« je Zemunik na svojim Lužinama (2:1). Pakoštanci su poveli pogotkom Šarina u petoj minuti, ali momčad Zemunika ubrzo je uzvratila i u 15. minuti preko Lučića dolazi do izjednačenja. Činilo se kako će susret završiti bez pobjednika, no prvi strijelac lige Šarin u posljednjim minutama ponovno zabija i donosi svojoj momčadi nova tri boda. Trećeplasirane Bibinje su na domaćem terenu uvjerljivo slavile protiv benkovačkog Velebita rezultatom 3:1. Bibinjci su poveli ranim pogotkom Jurjević-Adžića, dok su vodstvo povećali uz pomoć strijelaca Lonića i Lisice. Jedini pogodak za Benkovčane postigao je Rašić u 87. minuti i time postavio konačan rezultat. U sljedećem kolu očekuje nas veliki derbi između Pakoštanaca i Bibinjaca koje na tablici dijeli samo tri boda.

Status najnezgodnijeg protivnika potvrdila je Škabrnja ‘91 u gostima u Sukošanu kod Zlatne luke. Završilo je »mirnih« 2:0 za Škabrnjane koji su poveli već u drugoj minuti preko Smokrovića. Nova tri boda na svojem kontu osigurali su kada je u 83. minuti Sudinja zabio autogol.

Iznenađenja

Nije sve išlo tako »glatko« i mirno u ovom kolu. Najveće iznenađenje priredila je Nova zora koja je u svojem Sv. Filip i Jakovu deklasirala Galovac s visokih 4:0. U strijelce pobjedničke momčadi upisali su se Pelicarić, Pavlović, Bezinović i Gagula. Iako su Filipjanci pred dva kola iznenadili i Bibinje, teško tko je mogao vjerovati da će »pregaziti« momčad koja je u posljednjih šest utakmica upisala pet pobjeda i jedan poraz.

Pretposljednja Polača izvukla je bod protiv Dalmatinca (1:1).Strijelac za momčad Polače bio je Čačić, dok je pogodak za klub iz Crnog postigao Dušević. Prvu utakmicu kola odigrali su Abeceda sporta i Dragovoljac, a taj je susret završio podjelom bodova i bez golova.

ABECEDA SPORTA   0

DRAGOVOLJAC   0

ZADAR – ŠC Višnjik. Sutkinja: Martina Matijević. Pomoćnici: Čulina i Lerga.

ABECEDA SPORTA: J. Škara, Matak, Crnjak, Memedović, Rados (od 77’ Marić), Žilić (od 56’ Marasović), Vujević (od 56’ Buljat), Surać, L. Škara (od 72’ Lučić), Klanac, Pavičić (od 77’ Gambiraža). Trener: Stipe Pavičić.

DRAGOVOLJAC: Kovačević, Ružić (od 46’ Zdrilić), Surać, Šušić, Prtenjača, Čavrag (d 59’ Lerga), Bašić, Vujević, Alić (od 68’ Jović), Letina, Modrić. Trener: Elvis Katuša.

HAJDUK   2

SABUNJAR   0

PRIDRAGA – Igralište Mile Čulina. Sudac: Josip Anić. Pomoćnici: Mijić i Galac. Strijelci: 1:0 Zubčić (45’), 2:0 Buljat (87’).

HAJDUK: Karlić, Zekan, Gospić (od 77’ Senkić), Remšak, Zubčić (od 89’ Mažar), Buljat (od 89’ Kokić), Čulina, Viduka, Malbašić (od 77’ Baždarić), Srzić, Narančić (od 67’ Paleka). Trener: Marko Moravčić.

SABUNJAR: Viduka, Škara, Brkić, Dunić, Lisica, Glavan, J. Jurlina, M. Jurlina (od 46’ Čirjak), Bašić, Bandalo, Rončević (od 80’ Sopjanac). Trener: Jurica Lonić.

ZLATNA LUKA   0

ŠKABRNJA ‘91    2

SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: Barić i Pavičić. Strijelci: 0:1 Smokrović (2’), 0:2 Sudinja (83’ – ag.).

ZLATNA LUKA: Žilić, L.-M. Labus, Babić, Martinović, Marić (od 46’ Kevrić), Orlović, Torbarina (od 46’ Jakušić), Lončar (od 80’ Josić), B. Labus, Sudinja, Miočić (od 46’ Čanković). Trener: Šime Ivković.

ŠKABRNJA ‘91: Škara, Brkić, Crnjak, Smokrović (od 35’ Žilić), T. Jurić (od 90+1’ Ivković), Škara, Vuković, P. Jurić (od 90+1’ D. Jurić), Butić (od 85’ Vuković), K. Bilaver, Knežević (od 56’ F. Bilaver). Trener: Josip Butić.

BIBINJE   3

VELEBIT   1

BIBINJE – Igralište Franka Lisice. Sudac: Tomislav Kuman, Pomoćnici: Galov i Vrkić. Strijelci: 1:0 Jurjević-Adžić (6’), 2:0 Lonić (65’), 3:0 Lisica (71’), 3:1 Rašić (87’).

BIBINJE: M. Lisica, R. Delija, Lonić (od 85’ Ukalović), Osmančević, L. Lisica, Mrkić, Jurjević- Adžić (od 82’ Frleta), Lukić, Bralić (od 67’ A. Delija), E. Lisica, Gambiraža. Trener: Kristijan Tuta.

VELEBIT: Mario Jarmanović, Nakić, Šušak, Čirjak, K. Bačić, Filipović, Rašić, M. Bačić (od 46’ Josić- jurjević), Rosić, Čumurdžić (od 46’ Mladen Jarmanović), Duvnjak (od 46’ J. Bačić). Trener: Šime Kardum.

ZEMUNIK  1

PAKOŠTANE   2

ZEMUNIK – Igralište Lužine. Sudac: Tadija Babić, Pomoćnici: Katuša i Kevrić. Strijelci: 0:1 Šarin (5’), 1:1 Lučić (20’), 1:2 Šarin (89’).

ZEMUNIK: Knežević, Valentić (od 81’ Jurkin), Baždarić (od 46’ Župan), Margarin, D. Buljat, Marojević, I. Buljat, Tokić, L. Lučić, Tokić, Pinčić (od 66’ M. Lučić). Trener: Vlado Mandić.

PAKOŠTANE: Romic, Stojanov, Crnjak (od 71’ Barešić), Šarin, Maksan, Batista de Araujo Junior, Vulin, Kazija (od 46’ Lokin), F. Bačkov, Kurtov (od 66’ M. Bačkov), Mitrović. Trener: Jugo Dominis.

NOVA ZORA       4

GALOVAC       0

SV. FILIP I JAKOV  Igralište Nove Zore. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Čulina i Narančić. Strijelci: 1:0 Pelicarić (11’), 2:0 Pavlović (35’), 3:0 Bezinović (67’), 4:0 Gagula (72’).

NOVA ZORA: Demo (od 81’ Brzić), Gašpar, Barić, Pelicarić, Luka Batur (od 81’ Mišolongin), Ninčević, Gagula (od 75’ Dražina), Horvat, Bezinović, Leo Batur (od 65’ S. Batur), Pavlović (od 81’ G. Batur). Trener: Josip Lončar.

GALOVAC: V. Jovančević, Ninčević, Vukorepa, Šare, H. Jovančević, Pilipović (od 46’ Smokrović), Kožul, Čirjak, Šarić, Čorak, Kapitanović. Trener: Alen Vedrić.

POLAČA       1

DALMATINAC       1

POLAČA – Igralište Bičine. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Žilić i Bačić. Strijelci: 1:0 Čačić (30’), 1:1 Dušević (70’).

POLAČA: Š. Prtenjača, Perković, Luka Erlić, D. Čačić, L. Prtenjača, S. Čačić, Bašić, Š. Erlić (64’ Čirjak), Ražnjević, M. Čačić, Luka Erlić. Trener: Joso Vulić.

DALMATINAC: Vulić, Vukšević, Skitarelić, Sorić, Bulić, Marić, Tomić, Milin, Čakarun (od 64’ Zdrilić), Brzoja, Šestan (od 64’ Dušević). Trener: Ivan Grgurović.