2. ŽNL

Raštanama vrh, Debeljaku derbi

Autor: Juraj Vunjak

27.03.2024. 09:39

Jednako kao što je to slučaj u 1. ŽNL, i 2. ŽNL dobila je novu momčad na vrhu tablice. U drugom županijsokm rangu nova vodeća momčad su Raštane koji su potvrdile status favorita u dominantnoj pobjedi 5:1 protiv četvrtoplasirane Podgradine. U strijelce pobjedničke momčadi upisala su se četiri igrača od kojih je najbolji bio Toni Katuša koji je u igru ušao u 74. minuti i u svega pet minuta na terenu postigao dva zaključna pogotka. Jedini gol za momčad Podgradine zabio je Ivan Rodić u 61. minuti. Momčadi Raštana ovo je četvrta uzastopna pobjeda, a prvo mjesto preuzeli su zahvaljujući tome što je Sveti Mihovil »preskočio« ovo kolo jer je u ligi neparan broj klubova.

Debeljak je u »prekobrdskom derbiju« u Glavici porazio Vrčevo rezultatom 0:1. Nakon sporijeg prvog poluvremena, Stipe Marinović je u 72. minuti postigao jedini pogodak u utakmici koji je donio pobjedu momčadi Debeljaka. Ovo im je prva pobjeda nakon tri uzastopna poraza te su s nova tri boda zasjeli na peto mjesto tablice. U Novigradu se pred, kako službeni zapisnik kaže svega deset gledatelja, odigrala vrlo napeta utakmica između NOŠK-a i Arbanasa koja je završila neriješenim rezultatom 2:2. Arbanaška momčad povela je u 20. minuti pogotkom Lovre Krnčevića, ali se situacija ubrzo promijenila nagore po gostujući sastav. Kapetan Arbanasa Nene Pastuović skrivio je kazneni udarac i zaradio crveni karton. NOŠK-ov Ante Dujmović bio je precizan s bijele točke i poravnao rezultat. Moral i raspoloženje domaćina je poraslo te su ubrzo došli do vodstva uz pomoć strijelca Bruna Baždarića. Arbanasima je s igračem manje ozbiljno prijetio poraz, ali u 67. minuti Krnčević ponovno pronalazi protivničku mrežu i postavlja konačnih 2:2.

VRČEVO   0

DEBELJAK   1

GLAVICA – Igralište Drežlovac. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Galov i Žilić. Strijelac: 0:1 Marinović (72’).

VRČEVO: T. Matešić, Smokrović, J. Števanja, M. Marinović, Šimunac, Dević, Galac, T. Števanja (od 80’ Š. Marinović), K. Katuša (od 63’ Jakara), I. Katuša, Srdarović (od 68’ J. Matešić). Trener: Damir Pankasz.

DEBELJAK: Rogoznica, T. Torbarina, Demo, Gambiraža, J. Smolić, L. Smolić, A. Smolić (od 65’ Peričić), Marinović (od 74’ Marić), Strenja, Jerak, K. Torbarina.

RAŠTANE   5

PODGRADINA  1

RAŠTANE – Igralište Tihomir Mitrović. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: I. Zdrilić, Z. Duspara. Strijelci: 1:0 Novoselić (20’), 2:0 Erlić (35’), 3:0 N. Katuša (45’), 3:1 Rodić (61’), 4:1 T. Katuša (76’), 5:1 T. Katuša (79’).

RAŠTANE: Dragaš, Milanko (od 64’ Mikulić), Erlić, R. Katuša (od 46’ Galešić), Syla, N. Katuša (od 74’ Lepur), Čirjak, Jakovljević, Vujević, Colić (od 46’ D. Katuša), Novoselović (od 74’ T. Katuša). Trener: Mišel jelenković.

PODGRADINA: R. Nekić, Žuža, Baričević, Kalac (od 46’ Lerga), Rodić, Knežević, J. Pedić, B. Nekić, Buterin, D. Nekić, D. Pedić.

NOŠK   2

ARBANASI   2

NOVIGRAD – Igralište Bravarići. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: M. Zubčić, L. Paragvaj. Strijelci: 0:1 Krnčević (20’), 1:1 Dujmović (33’), 2:1 Baždarić (40’), 2:2 Krnčević (67’).

NOŠK: Čolak, Baždarić (od 51’ Šestan), Škoda, Bašić, Mikecin, Oštrić, Dujmović, Brekalo, Šarić, Rogić, Anzulović (od 77’ Šare). Trener: Zoran Arambašić.

ARBANASI: I. Ukalović, Rončević, Fain, Krnčević (od 90’ Vulić), Dadić (od 81’ Predovan), Jurko, Dundović (od 62’ A. Ukalović),Smolić-Antišin, Petani (od 62’ Mandić), Pastuović, Fabijanić (od 90’ Bajlo). Trener: Josip Dadić.

Crveni karton: Pastuović (32’).