21 C°

Prvenstvo Dalmacije

Olivera Šćrbak i Andrija Kačanić zlatni

29.11.2023. 12:24

Na bazenu ŠC Višnjik održano je Prvenstvo Dalmacije u plivanju (službeno Regionalno prvenstvo Hrvatske – Regija 1), koje je, u organizaciji PK, Zadar, kroz tri dijela natjecanja okupilo 130 plivača i plivačica iz 12 dalmatinskih klubova. Bilo je to posljednje natjecanje za mlađe juniore, juniore i seniore uoči Prvenstva Hrvatske u 25 m bazenu, koje će se održati krajem prosinca.

PK Zadar se predstavio s 31 plivačem i plivačicom koji su osvojili 25 odličja, 13 individualnih (jedno zlato, četiri srebra, osam bronci) i 12 štafetnih (četiri srebra, osam bronci). Kod plivačica Olivera Ščrbak osvojila je zlato na 50 m slobodno (27.18), te srebro na 50 m leđno (31.01) u seniorskoj kategoriji. Juniorka Rita Herceg osvojila je srebro na 50 m prsno (35.81) u juniorskoj i seniorskoj kategoriji. Na 50 m leptir (30.00) i 400 m mješovito (5:24.38) bila je brončana, kao i u juniorskoj te seniorskoj kategoriji. Mlađa juniorka Mia Šarić osvojila je brončana odličja na 50 m prsno (37.21) i 50 m leđno (33.74). Kod plivača istaknuo se mlađi junior Lovre Dellavia, srebrni mlađi junior i brončani junior na 50 m prsno (31.42). Mlađi junior Ivano Kuman osvojio je broncu na 100 m prsno (1:11.13). Štafetna odličja u muškoj konkurenciji osvojili su Tibor Harapin, Lovre Dellavia, Adrian Šaponja i Ivano Kuman na 4×50 m slobodno (1:39.81), brončani juniori i seniori, a na 4×100 m slobodno (3:47.26) brončani juniori.

U ženskoj konkurenciji Sara Zrilić, Rita Herceg, Lucija Klasić i Marcela Lovrović bile su brončane na 4×50 m slobodno (1:56.12) u kategoriji juniorki, a na 4×50 m mješovito (2:09.26) u juniorskoj i seniorskoj kategoriji. Mlađe juniorke Andrea Uhoda, Danica Sorić, Mia Zekanović, Mia Šarić, osvojile su broncu na 4×50 m slobodno (1:57.73) te srebro na 4×50 m mješovito (2:15.36). Na 4×200 m slobodno (10:20.99) mlađe juniorke Marta Vrdoljak, Danica Sorić, Andrea Uhoda, Mia Zekanović, osvojile su mlađe juniorsko srebro. Mlađe juniorska štafeta Mareta Mikulić, Cvita Knežević, Lena Brok, Marta Vrdoljak, osvojila je broncu na 4×50 m mješovito (2:19.03). U štafeti 4×100 m slobodno (4:28.99) mlađe juniorke Mia Zekanović, Andrea Uhoda, Danica Sorić, Mareta Mikulić, osvojile su srebro, kao i štafeta mlađih juniorki 4×100 m mješovito (5:08.75) u kojoj su plivale Mareta Mikulić, Matea Grbin, Mia Šarić, Andrea Uhoda, osvojila je srebro.

Pod vodstvom trenera Marijana Čulina nastupilo je četvero predstavnika Jadere. Najbolje rezultate je ostvario mlađi junior Andrija Kačanić (2007.), koji je osvojio pet medalja; zlato na 100 m slobodno (54.66), srebra (juniori i mlađi juniori) na 100 m leđno (1:00.75) dok je u istoj disciplini doplivao do seniorske bronce, a u svojoj kategoriji broncu je osvojio na 100 m mješovito (1:03.55). Mate Molnar (2008.) je osvojio srebrne medalje na 50 m slobodno (25.80) i 1500 m slobodno (17:30.34) te broncu na 400 m slobodno (4:19.56)

– Članovima koji nisu nastupili zbog bolesti želimo što brži oporavak, kao i Andriji Kačaniću, koji se ozlijedio prilikom ulaska u cilj – kaže trener Čulina.

Zadrani na Prvenstvu Dalmacije

Zadar: Tibor Harapin, Adrian Šaponja, Lovre Dellavia, Ivano Kuman, Petar Jukić, Filip Gajić, Niko Baričević, Matija Ukalović, Andrija Radas, Olivera Šćrbak, Lucija Klasić, Mia Klasić, Rita Herceg, Emanuela Gulan, Gabriela Gulan, Marcela Lovrović, Sara Zrilić, Karla Sorić, Erika Sorić, Bernarda Petešić, Mia Šarić, Andrea Uhoda, Danica Sorić, Marta Vrdoljak, Matea Grbin, Lena Brok, Cvita Knežević, Mareta Mikulić, Mia Zekanović, Tia Butić, Zara Brtan. Treneri: Željko Olujić, Ivan Karavida.

Jadera: Dora Babić, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Mate Molnar. Trener: Marijan Čulina.