Utorak, 30. travnja 2024

PH u višebojima

Karla Žilić i Noa Stipić prvaci Hrvatske u kadetskom petoboju

27.02.2024. 16:06

U dvorani na Zagrebačkom Velesajmu održano je atletsko Prvenstvo Hrvatske u višebojima za sve uzraste, od limača do seniora. Uspješan nastup imali su članovi ASK-a Zadar, koji su s jednim zlatnim, dva srebrna i jednim brončanim odličjem završili na četvrtom mjestu u redoslijedu klubova osvajača odličja.

Prvakinja Hrvatske u kategoriji kadetkinja (petoboj) postala je Karla Žilić s 3427 bodova. Po disciplinama Žilić je pobijedila na 60 m s preponama (9,02) i u skoku u vis (1,60), u skoku u dalj je bila druga (5,20), u bacanju kugle (3 kg) treća (9,35), a u utrci na 600 m šesta (1:47,98).

U uzrastu mlađih kadetkinja (četveroboj) Natalić Barišić je osvojila srebrnu (2408 bodova), a Nina Vujević (1984 boda) brončanu medalju. Katarina Gašparović Žodan je u seniorskoj konkurenciji (petoboj) bila druga s 2810 bodova.

Članovi ASK-a Zadar tako su ovogodišnja dvoranska PH zaključili s 14 medalja, dvije zlatne, pet srebrnih i sedam brončanih.

S titulom prvaka Hrvatske u Zadar se vratio i Noa Stipić, član Fortiusa, koji je s 2883 boda bio najbolji u kadetskom petoboju. Stipić je pobijedio u skoku u dalj (6,08), te u bacanju kugle (10,60), drugi je bio na 60 m s preponama (9,13), četvrti na 800 m (2:21,83) te šesti u skoku u vis (1,59).

– Nastupom na Prvenstvu Hrvatske u višebojima završili smo zimski dio dvoranske sezone, u kojem smo osvojili 16 medalja, od čega pet zlatnih. U nepunih dva mjeseca 2024. godine osvojili smo točno polovicu prošlogodišnjih medalja – rezimirao je Edi Stipić, trener Fortiusa.