Zadar uvjerljivom pobjedom kod Sloge obranio prvo mjesto

10.03.2024. 19:00

SLOGA 0

ZADAR 4

MRAVINCE – Igralište Glavice. Sudac: Filip Proleta (Opuzen). Pomoćnici: Kuran (Metković), Radonić (Vitaljina). Strijelci: 0:1 Muić (39′), 0:2 Jurić (51′), 0:3 Jukić Peladić (53′), 0:4 Rončević (86′). Žuti kartoni: Kelez (Sloga).

SLOGA: Milaković, Gulišija, Mikulić (od 72′ Radovančić), Gotovac, Grabovac, Ožegović (od 68′ Budić), Vuleta (od 46′ Zebić), Kelez (od 68′ Kukić), Vejić, Mamić (od 33′ Dadić), Vuković. Trener: Ivica Žuljević.

ZADAR: Matasović, Kordić (od 85′ Rončević), Muić, Jukić Peladić, Luetić (od 63′ Nakić), Jurić (od 68′ Šutalo), Perić, Jakir (od 85′ Baričević), Gregov, Djeveljekaj, Serbinov (od 73′ Grgić). Trener: Marin Oršulić.

Zadrani su u Mravincima nastavili uspješan niz, u posljednjih osam kola imaju sedam pobjeda i jedan remi te drže prvo mjesto, s tri boda više od Zagore. U prvom poluvremenu Zadar je igrao protiv vjetra, a do pogotka je došao u 39. minuti. Muić se nakon prekida, kao i u prošlom kolu protiv Neretve, dobro snašao na drugoj vratnici i prije odlaska na odmor donio vodstvo svojoj momčadi. U nastavku su zabili Kristijan Jurić, Tin Jukić Peladić i Hrvoje Rončević za uvjerljivu pobjedu.

– Bili su jako teški uvjeti za utakmicu, toliko je puhalo da smo razmišljali može li se uopće igrati. Međutim, podloga je bila jako dobra. Fizički i taktički smo bili na pravoj razini, igrači su se držali svega što smo dogovorili i rezultat nije izostao. Muić je zabio u pravo vrijeme, u drugom poluvremenu smo brzo povećali vodstvo i rutinski priveli utakmicu kraju – rekao je Marin Oršulić, trener Zadra.
Rezultati 18. kola: Sloga – Zadar 0:4, Zagora – Primorac 3:0, GOŠK Kaštela – Hr. Vitez 1:2, Junak – Zmaj 3:1, Neretva – Omiš 2:2, Kamen – Split 3:1, Uskok – Vodice 2:2, Neretvanac – GOŠK Dubrovnik 1:0.

Redoslijed: 1. Zadar 41, 2. Zagora 38, 3. Junak 34, 4. Hrvatski vitez Posedarje 33, 5. Primorac 32 boda…
Raspored 19. kola: Zadar – GOŠK Kaštela, Hrvatski vitez – Neretvanac, Zmaj – Primorac, GOŠK Dubrovnik 1919 – Junak, Uskok – Zagora, Vodice – Kamen, Split – Neretva, Omiš – Sloga.

ZAGORA      3

PRIMORAC      0

UNEŠIĆ – Igralište Borovište. Sudac: Teo Pavić. Pomoćnici: Tomislav Kujundžić Lujan (obojica Split), Dinko Kukulj (Imotski). Strijelac: 1:0 Krajina (5′), 2:0 Krajina (29′), 3:0 Krajina (60′). Žuti kartoni: Maretić (Unešić); Birkić, Musa (Primorac). Crveni karton: Vodopija (Primorac, 40′).

ZAGORA: Lukač, Šupe, Abramović (od 86′ Kalauz), Maretić (od 64′ Šupe), Tarabarić, Zeljković, Ravlić (od 80′ Vranjković), M. Mrčela, Topić (od 86′ Krišto), Gabrić (od 86′ Pulić), Krajina. Trener: Saša Glavaš.

PRIMORAC: Stojanov, Gambiraža (od 81′ Živić), Torbarina, Kulaš, Kadija (od 46′ Okechukwu), Vodopija, Birkić (od 74′ Mrkić), Lazarevski, Musa, Vučković, Jurišić. Trener: Leo Beklija Šarić.

Trebao je to biti derbi kola, ali sve se pretvorilo u simultanku Ivana Krajine, koji je s tri gola za Zagoru potopio sve ambicije Biograjaca na gostovanju kod Zagore. Još kad su Biograjci u 40. minuti nakon isključenja Luke Vodopije ostali s igračem manje bilo je jasno da je put u poraz neizbježan. Poveli su Unešićani u petoj minuti, a nakon pola sata bilo je 2:0. Do kraja su lanjski prvaci postigli još jedan pogodak za uvjerljivu pobjedu s kojim su uzvratili Primorcu za poraz (1:0) iz prvog dijela sezone i nastavili utrku sa Zadrom za prvo mjesto.

GOŠK KAŠTELA      1

HR. VITEZ      2

KAŠTEL GOMILICA – Igralište SC Jure Bakotić. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Krešić (Metković), Liković (Krvavac). Strijelci: 1:0 L. Vuković (28′), 1:1 Zebić (82′), 1:2 Sušić (90′ + 3′). Žuti kartoni: Pelivan, Karaman (GOŠK K.); Sušić, Čurjurić (Hr. vitez).

GOŠK KAŠTELA: Ninčević, S. Vuković, Pelivan, L. Vuković (od 77′ Ćubelić), Boko, Karaman, Bučić (od 62′ Franolić), Barada (od 46′ Maretić), Caktaš, Zoko (od 62′ Bušić), Budimir (od 85′ Varnica). Trener: Siniša Jalić.

HRVATSKI VITEZ: Pinčić, Zebić, Ivandić (od 79′ Kevrić), Begonja, Čurjurić, Knežević (od 46′ Sušić), Čirjak, Zdrilić (od 70′ Kralj), Morić (od 63′ Jurjević Adžić), Pranić, Jurjević. Trener: Ivan Šimurina.

Kaštelani su poveli u 28. minuti preko Lovre Vukovića, koji s 12 metara, nakon lijepe akcije, pogađa donji kut vratara Pinčića. Gosti su zaprijetili preko Čirjaka, a domaćini iz nekoliko prekida do kraja poluvremena. Drugi dio se gledao otvoreniji nogomet, s nekoliko prilika na obje strane. Kaštelani su bili blizu povećanja vodstva, ali Pinčić brani udarac Bušića, uz pomoć vratnice. Potom je Budimirov solo prodor sa središta igrališta i situacije “oči u oči” s Pinčićem završio još jednom odličnom intervencijom posedarskog vratara, koji je spasio svoju momčad. Trgnuli su se u završnici i Posedarci te su pritisnuli domaćine u zadnjih 15-ak minuta. Čurjurićev slobodnjak “čupa” vratar Ninčević, a nedugo nakon toga Čurjurićev volej pogađa vratnicu. U nastavku akcije Ninčević brani pokušaj Jurjevića Adžića. U 82. mladi Zebić ulazi u 16 metara i šutira u blok, ali iz odbijene lopte posprema loptu u mrežu za 1:1 i svoj ligaških prvijenac. Igrao se potom dinamičan nogomet, te su obje momčadi mogle do pobjede. Na kraju su u tome uspjeli Posedarci. Igrala se zadnja minuta i Jurjević Adžić nakon kontre gura Sušića u polovicu domaćina. Sušić bježi obrani GOŠK-a te mirno u završnici donosi gostima tri boda. Sušić je, baš kao i Zebić, postigao prvi gol u sezoni.