Četvrtak, 2. svibnja 2024

18 C°

Treća NL Jug, 17. kolo

VIDEO Šutalo eurogolom ostavio Zadar na vrhu, pobjede Primorca i Hrvatskog viteza

02.03.2024. 18:43

ZADAR 3
NERETVA 2
ZADAR – Igralište na Stanovima. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Jadrijević (Sinj). Pomoćnici: Kujundžić Lujan (Split), Taraš (Solin). Strijelci:0:1 Raguž (45’+2′), 1:1 Grgić (45’+ 3′), 1:2 Ćavar (56′), 2:2 Muić (77′), 3:2 Šutalo (90’+2′). Žuti kartoni: Gregov, Perić, Muić, Vukadinović (Zadar); Marić, Barišić, Čavar, Crnčević, Jurković (Neretva).
ZADAR: Matasović, Muić, Jukić Peladić (od 59′ Šutalo), Grgić (od 57′ Vukadinović), Luetić (od 90′ Iveljić), Jurić (od 59′ Nakić), Perić, Jakir, Gregov, Djeveljekaj, Serbinov. Trener: Marin Oršulić.
NERETVA: Ribić, Miletić, Vištica, Kolobara (od 80′ Petrović), Šunjić (od 26′ Jelavić – od 46′ Barišić), Ćavar, Marić, Marić, Raguž (od 90′ Bubalo), Sušac, Bošnjak, Crnčević. Trener: Goran Galov.
Sjajan potez Mihovila Šutala u drugoj minuti sudačke nadoknade donio je Zadranima tri boda u utakmici 17. kola Treće NL Jug protiv Neretve. Naciljao je Šutalo lijevom nogom s vrha šesnaesterca u suprotne rašlje gostujućeg vratara Ribića.
– Baš mi je dobro sjela. Na kraju su tri boda najvažnija – rekao je Šutalo.
Tako je pao silan teret s leđa igračima Marina Oršulića, koji su dvaput bili u rezultatskom minusu. Zadar je s 38 bodova prvi na ljestvici, Zagora, koja je s 2:0 pobijedila na gostovanju u Vodicama, je druga (35 bodova), a na treće mjesto probio se Primorac, nakon domaće pobjede u derbiju protiv Junaka.
Sve najvažnije u prvom poluvremenu dogodilo se u sudačkoj nadoknadi. Neretva je povela nakon ubacivanju rukom s lijeve strane. Lopta je glavom s bliže vratnice prebačena na suprotnu gdje je sam ostao Raguž, koji je glavom s dva metra pogodio bliži kut. Dok je vratar Matasović stigao zatvoriti tu stranu lopta je već bila u mreži. Ostale su još dvije minute nadoknade, u kojima je Zadar uspio izjednačiti. Luetić je izdržao pritisak gostujućih braniča u sredini igrališta i produžio za Grgića, čiji udarac s desetak metara brani vratar Ribić. Međutim, lopta se odbija do Grgića, a zadarski veznjak iz drugog pokušaja lijevom nogom pogađa lijevi kut mreže.
U prvoj akciji u drugom poluvremenu Grgić je vidio utrčavanje Luetića, koji s desetak metara šalje loptu pod gredu, ali vratar Ribić paradom spašava goste. U 56. minuti novi problemi za Zadrane. Obrana “plavo-bijelih”, kao i kod vodstva gostiju, loše je reagirala na “svijeću” ubačenu s desne strane. Lopta je pala na nogu Ćavaru čiji udarac iz blizine po sredini gola završava u mreži – 1:2. Matasović je bio na toj lopti, no udarac je bio prejak i ponovno su domaćini morali na centar igrališta. Zadar je izjednačio u 77. minuti. Nakon kornera s desne strane, lopta je na lijevoj vratnici došla do Muića. Kapetan Zadra iz teške situacije “felšanom” loptom je pogodio suprotni kut. Sretno i spretno izjednačenje – 2:2. Krenuo je Zadar nakon toga po pobjedu koju je i dočekao zahvaljujući sjajnom potezu Šutala.

HR. VITEZ 3
SLOGA 0
POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Sudac: Josip Zec (Split). Pomoćnici: Štampalija (Tribunj), Gusić (Grab Trilj). Strijelci: 1:0 Vuleta (8′ – ag), 2:0 Čurjurić (33′), 3:0 Jurjević (47′). Žuti kartoni: Čurjurić (Hr. vitez); Mikulić, Vuković, Mamić (Sloga).
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Pinčić, N. Zebić, Sušić, Begonja, Čurjurić, Knežević (od 62′ Kevrić), Čirjak (od 77′ V. Kralj), Morić (od 54′ Zdrilić), Pranić, Jurjević, Jurjević Adžić (od 54′ Ivandić). Trener: Ivan Šimurina.
SLOGA: Milaković, Gulišija, Mikulić (od 80′ Mihanović), Gotovac (od 76′ Radovančić), Grabovac, Ožegović (od 68′ Kukić), Vejić (od 46′ Dadić), Vuković, Vuleta (od 68′ N. Zebić), Kelez, Mamić. Trener: Ivica Žuljević.

PRIMORAC 1
JUNAK 0
BIOGRAD NA MORU – Igralište Kazimir i Silvestar. Pomoćnici: Kuran (Metković), Radonić (Vitaljina). Strijelac: 1:0 Vučković (64′).
PRIMORAC: Stojanov, Gambiraža, Torbarina, Kadija, Bitunjac, Vodopija, Birkić, Lazarevski, Musa, Vučković, Jurišić. Trener: Leo Beklija Šarić.
JUNAK: Cvrlje, Modrić, Kulović, Mastelić, Puljić, Vrdoljak, Tadić, Vuko, Blažević, Sikira, Stanić. Trener: Ivan Medvid.