Petak, 26. travnja 2024

Pobjedama do vrha

Domaći trijumfi zadarskih košarkaških ekipa u 6. kolu

08.12.2022. 09:12

Šesto kolo B skupine Prve ženske lige donijelo je nastavak dobrih igara zadarskih košarkašica i nove dvije pobjede kojima su »Plusice« i igračice Josipe Zanki preuzele prva dva mjesta na ljestvici drugog razreda hrvatske ženske košarke. ŽKK Zadar Plus je u Sukošanu bez većih problema svladao Otočac 75:58, dok su košarkašice Zadra na domaćem parketu stigle do uvjerljive pobjede protiv Salone rezultatom 87:60.

Kontrola rezultata

Dvotjedna stanka nije ostavila traga na košarkašicama Zadra koje su se od prve minute dominantno postavile na parketu protiv Salone i već nakon prve četvrtine sagradile visoku prednost od 20 poena (29:9), koju su mirno sačuvale do kraja susreta. Na veliki odmor se otišlo s plus 28 za igračice Josipe Zanki koje su u nastavku kontrolirale ritam utakmice i stigle do četvrte pobjede u sezoni, kojom su skočile na drugo mjesto na ljestvici. Zadranke je predvodila Paula Budija s 19 koševa, a dvoznamenkaste su bile i Bruna Jeličić, Josipa Zovko te Lola Zovko s 15, 12, odnosno deset poena, dok je najefikasnija u redovima gostujućeg sastava bila Mia Nekić s 20 koševa.

ZADAR 87 – SALONA 60

(29:9, 28:19, 21:15, 9:17)

ZADAR – Dvorana 3 ŠC Višnjik. Suci: Ivan Grbić i Frane Banović.

ZADAR: Budija 19, Mijić 2, Rogić 3, Jeličić 15, Stipić 10, Ražov 8, Klarica 7, Marijeta Lisica 2, Zovko 12, Vidaković 4, Mikulić 5, Marija Lisica.

SALONA: Domjanović, Radić 9, Orlandini 9, Rodić 10, Pivčević, Nekić 20, Ćoko 7, Katić, Stilinović 5, Miladin.

Rutinska pobjeda

Ništa teže do novog trijumfa nisu stigle ni košarkašice Zadar Plusa koje su na domaćem parketu u Sukošanu svladale Otočac rezultatom 75:58. Recept je bio sličan, čvrsta i lepršava igra od samog otvaranja susreta dovela je do visoke prednosti koja je već na koncu prve četvrtine (33:9) pokazala da će dva boda ostati u Dalmaciji. U nastavku su veću priliku dobile mlađe igračice, što je dovelo do manjeg opuštanja i samo četiri postignuta poena u drugoj dionici, no već je treća četvrtina vratila stvari na svoje mjesto, za zadržavanje stopostotnog učinka i petu pobjedu iz pet odigranih utakmica. Najefikasnija u domaćim redovima bila je Jalia Arnwine s 25 koševa, a pratile su je Lucija Štrmelj i Sanja Kovačević s 19, odnosno 11 poena, dok bolja od ostalih kod gošći bila Nika Glumičić s 18 koševa.

ZADAR P. 75 – OTOČAC 58

(33:9, 4:12, 20:13, 18:24)

SUKOŠAN – Dvorana OŠ Sukošan. Suci: Hrvoje Raspović i Darijan Jančijev.

ZADAR PLUS: Štrmelj 19, Župan, Colić 4, Kovačević 11, Arnwine 25, Trampus, N. Perić, Bodrožić 8, Dražić 8, Švenjak.

OTOČAC: Glumičić 18, Orešković, Bižanović, Rudelić, Matasić, Šimatović, Pleša 12, Malčić Gavrić 13, Prpić 9, Bogdanović 4, Jergović 2.

Tri igračice Zadra na kontrolnom treningu

Marija Vidaković, Lola Stipić, Josipa Uhoda, igračice Zadra, pozvane su na kontrolni trening regije Jug pod vodstvom Tatjane Jacović, instruktorice HKS-a,.

Trening će se održati u subotu 10. prosinca u Čistoj Velikoj, a riječ je o igračicama rođenima 2007./08.

– Poziv za regionalni kontrolni trening za igračica 2009./10. godišta dobila je i Luce Pavin, no zbog ozljede zadobivene na predkadetskoj utakmici Zadar – Šibenik nije u mogućnosti odazvati se ovom pozivu – kaže Marija Mazija, trenerica mlađih uzrasta Zadra.