Englesko prvenstvo

Brighton prekinuo pobjednički niz Tottenhama, Spursi primili četiri pogotka

28.12.2023. 22:38

Brighton je skočio na sedmo mjesto ljestvice, dok je Tottenham ostao peti

BRIGHTON  Odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Brightona koji su na domaćem terenu, u pretposljednjem ogledu 19. kola engleske Premier lige, svladali Tottenham 4-2.

Već u 11. minuti domaćin je poveo kada je Hinshelwood silovito pospremio loptu pod gredu suparničkih vrata. U 23. minuti je bilo 2-0 kada je Joao Pedro s bijele točke precizno pogodio gostujuću mrežu.

Najljepši pogodak postignut je u 63. minuti, a autor je bio Ekvadorac Pervis Estupinan koji je s 25 metara pogodio suprotne rašlje za 3-0. Ni tu nije bio kraj Tottenhamovog propadanja pa je Brazilac Joao Pedro u 75. minuti realizirao još jedan jedanaesterac za 4-0.

U samoj završnici Tottenham je tek uljepšao poraz s dva pogotka, strijelci su bili Veliz u 81. i Davies u 85. minuti za konačnih 4-2 Brightona.

Brighton je pobijedio u prvenstvu nakon tri uzastopne utakmice bez slavlja, dok je Tottenham prije ovog poraza imao niz od tri pobjede u Premier ligi.

Brighton je skočio na sedmo mjesto ljestvice, dok je Tottenham ostao peti.

Premier liga, 19. kolo:

Brighton – Tottenham 4-2 (Hinshelwood 11, Joao Pedro 23-11m, 75-11m, Estupinan 63, Veliz 81, Davies 85)