Srijeda, 24. travnja 2024

Bundesliga

Borussia Dortmund deklasirala Wolfsburg, momčad Nike Kovača primila šest pogodaka

07.05.2023. 19:42

U posljednjem susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je deklasirala Wolfsburg, kojeg vodi Niko Kovač, sa 6-0 približivši se vodećem Bayernu na bod zaostatka.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Karim Adeyemi u 65. minuti nije realizirao kazneni udarac.

Borussija je pobjedu praktički osigurala već u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodila sa 3-0 golovima Karima Adeyemija (15), Sebastiena Hallera (29) i Donyella Malena (37).

U drugom dijelu domaćin je zabio još tri gola, a strijelci su bili Jude Bellingham (54, 86) i Adeyemi (59). Odličnu predstavu pružio je i Julian Brandt s tri asistencije.

Hrvatski nogometaš Bartol Franjić nije konkurirao za gostujujući sastav zbog ozljede.

Tri kola prije kraja prvenstva Bayern vodi sa 65 bodova, Borussija ima bod manje, a treći je RB Leipzig sa 57 bodova.