26 C°

HOKEJ NA LEDU

NHL: Dallas smanjio na 2-3

28.05.2023. 09:57

Dallas Stars su izbjegli eliminaciju drugu utakmicu zaredom nakon što su sinoć u šestoj utakmici finala Zapadne konferencije NHL-a u Las Vegasu sa 4-2 pobijedili Vegas Golden Knightse. Vegas je poveo 1-0 na 13:36 u prvoj trećini pogotkom Ivana Barbasheva. Nakon toga, Dallasu je trebalo samo 1:48 da izjednači, a strijelac je bio Luke Glendening. Golden Knightsi su vratili vodstvo od 2-1 početkom druge trećine kada je zabio Chandler Stephenson. Starsi opet izjednačuju nakon nešto više od dvije minute golom Jasona Robertsona.

Rezultat je bio izjednačen na 2-2 na ulasku u zadnju trećinu, a onda je nakon Ty Dellandrea zabio dva gola u razmaku od 87 sekundi za Dallas. Prvi gol zabio je nakon 10:35 minuta igre u zadnjem dijelu utakmice za prvo vodstvo Dallasa, a zatim je povisio na 4-2 na nešto manje od osam minuta do kraja. Dallas je postao peta momčad u povijesti NHL-a koja je ostala u igri i u šestoj utakmici u konferencijskom finalu nakon što je gubila 0-3 na početku serije.

Jake Oettinger zaustavio je 27 od 29 šuteva prema vratima Dallasa, a Adin Hill završio je s 30 obrana za Vegas. Šesta utakmica se igra u ponedjeljak u Dallasu.