19 C°

Mlađe generacije

Lorenzo Kuštera veliki junak najstarijih mladih Zadrana

19.03.2024. 13:46

Najmlađe i najstarije mlađe generacije rukometaša proteklog su vikenda igrale kod kuće utakmice Prve lige Jug. Domaćin u najmlađoj kategoriji bila je momčad Zadra 2013. Oni i njihovi sugrađani, Zadar 1954, igrali su protiv Metković-Mehanike i u oba susreta upisali pobjede. Službeno domaćini slavili su s 36:18, a u prvom poluvremenu je sve riješeno. Ukupno su u prvih 20 minuta zabili čak 28 golova, a posebno se istaknula serija pogodaka 13:0. Ništa bolje Metkovci se nisu proveli ni protiv Zadra 1954, koji ih je nadigrao s 24:10. Metković je prvi gol postigao tek nakon nešto malo više od devet minuta. Posebno inspiriran u zadarskim redovima bio je Manuel Kotrulja koji im je zabio čak 14 puta. Oba Zadra ostali su u vrhu lige, Zadar 2013 na drugom, a Zadar 1954 na trećem mjestu s jednakim brojem bodova.

Sa zvukom sirene

Nedjeljnu popodnevnu priču u Mocirama otvorili su domaćini, Zadar 1954 je protiv Hrvatskog dragovoljca odigrao rutinski, onako kako i dolikuje najvjerojatnijim prvacima Dalmacije. Završilo je 32:17 za momčad Edina Bašića, u susretu u kojem pobjeda niti u jednom trenutku nije bila pod znakom upitnika. Nakon njih na teren su izašli igrači Zadra 2013 pod vodstvom Matije Merhara i upisali poraz 21:27 od Ribole Kaštela. Vrlo tijesna utakmica bila je sve do 37. minute u koju su Zadrani ušli s 18:17 na semaforu. Nakon toga Kaštelani su povezali četiri gola, otišli na svojih plus tri (18:21) i mirno završili utakmicu. Dojam su zato popravili utakmicu nakon, kada su s 36:14 »uništili« Hrvatski dragovoljac. Pitanje pobjednika Zadrani su praktički riješili u drugoj polovici prvog poluvremena kada su napravili nekoliko serija i ukupno postigli 13 pogodaka, a primili tri. Posljednja utakmica bila je prava poslastica koju su u infarktnoj završnici u svoju korist riješili rukometaši Zadra 1954. Završilo je minimalnih 25.24, iako su gosti iz Kaštela imali 24:23 svega 20 sekundi do kraja. Imali su Kaštelani i napad za dva razlike, no zadarska obrana odrađuje odličan posao, a Rafael Miolović 19 sekundi do kraja zabija za 24:24. Momentum je potpuno otišao na zadarsku stranu, dok su se gostima ruke »skratile«. Imala je Kaštela napad, no desetak sekundi do kraja Zadrani »kradu« loptu, jure u kontranapad, a Lorenzo Kuštera s 11 metara tri sekunde prije kraja skida paučinu s gola i donosi novu, 17. pobjedu svoje momčadi u ovoj sezoni. Osim heroja Kuštere posebno se ističe i vratar Sandro Bijelić koji je upisao dva pogotka.

Svega dvije pobjede

Jedine koje su gostovale bile su Zadranke u generaciji do 13 godina i one su upisale dvije lagane pobjede. Sigurnih osam razlike (18:10) protiv Metkovke, a potom je s deset razlike nadigrale Dalmatinki (18:8). U prvom susretu igračice Žarka Jakšića odlično su startale i u prvih devet minuta dopustile svega jedan gol Metkoviću, a zabile sedam. Ipak, Metkovke se vraćaju na samo minus tri do kraja prvog dijela (10:7), ali igračice Žarka Jakšića rade novu seriju (4:1) i prelamaju susret. Protiv Dalmatinke nije bilo problema jer su igračice Zadra vodile od početka, a krajem prvog i početkom drugog dijela povezale su osam pogodaka i u 28. minuti utakmice imali ogromnih plus deset (14:4).

Rukometašice kategorije do 15 godina su također bile domaćini proteklog vikenda, a službeno je to bio Donat. Nažalost, ni Donatice ni Zadranke nisu imale pozitivan vikend jer su upisani porazi. U Zadru kod dvije od tri najslabije ekipe lige gostovale su dvije od tri najbolje ekipe lige – ŽARK Split i Trogir 58. U prvom susretu dana Donatice su od Trogiranki izgubile 19:29. Već nakon malo više od četiri minute bilo je minus tri (1:4), a do poluvremena su Trogiranke odjurile na sedam razlike (9:16). Protiv Splićanki upisan je još veći poraz (18:34). Problemi po domaću ekipu krenuli su odmah na početku kada je prvi pogodak postignut tek nakon malo više od 11 minuta igre, a nakon 14 minute bilo je već deset razlike za ekipu iz Splita (1:11). Niti Zadranke nisu ništa bolje prošle. Splićanke su protiv njih na začetku susreta napravile 8:0 seriju, otišle na 2:9 i praktički riješile utakmicu. Protiv Trogiranki gotovo ista priča, samo što je u toj utakmici serija 6:0 prelomila susret.

U-11, m

Metković-Mehanika – Zadar 2013 18:36 (8:28). Za Zadar 2013 su nastupili: Jokić 2, Mirčeta 5, Sudinja 4, Joja 4, Batur, Šarlija 2, Medić, Grbić, Kapović 4, Smajo 4, Jokić 2, Kardum 9. Trener: Matija Merhar.

Zadar 1954 – Metković-Mehanika 24:10 (13:4). Za Zadar 1954 su nastupili: Pejar, Baković 1, Ivankov, Prtenjača 1, Rogić 2, Kotrulja 14, Glavan, Perić, Kundid 1, Dušević, Bojmić 2, Kuštera 3, Lončar, Bijelić. Trener: Robert Nakić.

U-17, m

Zadar 1954 – Hrvatski dragovoljac 32:17 (15:4). Za Zadar 1954 su nastupili: Bijelić, Mavra 1, Kuštera 4, Žuvić 2, Rančić 1, Miolović 6, Grgić 4, Stipanić 5, Profaca 3, Dujmović 3, Ivković 1, Buterin, Skočić 1, Mikuljan, Vrsaljko 1. Trener: Edin Bašić.

Zadar 2013 – Ribola Kaštela 21:27 (12:13). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Vrkić, Milovac, Dorontić 5, Parić 3, Rogić 8, Šegarić 2, Čoban, Miočić, Škifić, Kokić 1, L. Duvnjak 2, B. Duvnjak, Marčina, Šare. Trener: Matija Merhar.

Hrvatski dragovoljac – Zadar 2013 14:36 (7:18). Pustajija, Vrkić 2, Milovac 1, Dorontić 3, Parić 4, Rogić 9, Šegarić 2, Miočić 2, Škifić 2, Koki 3, L. Duvnjak 5, B. Duvnjak, Marčina 3.

Ribola Kaštela – Zadar 1954 24:25 (12:13). Bijelić 2, Mavra 2, Kuštera 3, Žuvić, Rančić 2, Miolović 10, Grgić, Stipanić, Profaca, Dujmović 2, Ivković, Buterin, Skočić, Mikuljan, Vrsaljko 4.

U-13, ž

Zadar – Metković 18:10 (10:7). Za Zadar su nastupile: Marnika, Švorinić, Perković, Dilber, Grbić 7, E. Marušić 4, Miličević 1, Dundović, Prtorić 2, Vidaković 1, L. Marušić, Musap Orlović 3, Juričić. Trener: Žarko Jakšić.

Dalmatinka – Zadar 8:18 (4:9). Marnika, Švorinić, Perković, Dilber, Grbić 4, E. Marušić 2, Miličević 5, Dundović, Prtorić, Vidaković, L. Marušić 1, Musap Orlović 6, Juričić.

U-15, ž

Donat – Trogir 58 19:29 (9:16). Za Donat su nastupile: Faričić, Kadija 3, Pešić 6, Banić 3, Knežević 2, Lisica, Valčić, Krizmanić 2, Kolić, Grdović, Kozulić 2, Brkljača, Tumpa, Šajkić, Tabak. Trenerica: Tatijana Tabak.

Zadar – ŽARK Split 18:38 (7:22). Za Zadar su nastupile: Marnika, Grubić, Mitrović 2, Ikić, Grbić 5, Marušić, Đuđik, Joja 3, Lončar 1, Miličević 1, Perić-Filipini 1, Bučić 3, Vidaković, Musap Orlović 2, Juričić, Batistić-Šimunić. Trenerica: Maja Mitrović.

Trogir 58 – Zadar 34:13 (18:8). Marnika, Grubić, Mitrović, Ikić, Grbić 5, Marušić 1, Đuđik, Joja, Lončar, Miličević, Perić-Filipini, Bučić 1, Vidaković 1, Musap Orlović 5, Juričić, Batistić-Šimunić.

ŽARK Split – Donat 34:18 (20:7). Faričić, Kadija 2, Pešić 2, Banić 2, Knežević 5, Lisica, Valčić, Krizmanić 1, Kolić 1, Grdović, Kozulić 3, Brkljača, Tumpa, Šajkić, Tabak 2.