15 C°

1. HRL-jug

Lagana i dominantna pobjeda rukometaša Zadra

06.11.2023. 10:14

Novo kolo, nova pobjeda rukometaša Zadra. Jučer su na gostovanju u Omišu bez problema praktički bez ikakvih problema svladali Hrvatski dragovoljac. Završilo je 28:20 (13:10).

Jako dobro startali su Zadrani koji su na pogon svojih krila, Tiziana Merhara i Andrije Prtenjače te kapetana Ivana Čirjaka nakon deset minuta imali plus tri (6:3). Uspjeli su se domaćini nakon toga kratko vratiti i doći do izjednačenje (8:8), ali serija od 3:0 uvela je Zadrane u »mirnu luku«. Došli su Zadrani i do plus četiri u 28. minuti (13:9), no na kraju na predah su išli s tri pogotka prednosti (13:10). Posebno se ponovno istaknuo vratar Mate Perić koji je »pročitao« čak četiri sedmerca u prvih 30 minuta. Što su počeli u prvom, u početku drugog rukometaši Zadra su samo i nastavili. Uveli su Dragovoljac u svoj »žrvanj« koji je funkcionirao – dva gola Zadrana za jedan Omišana. Malo po malo došli su na velikih šest pogodaka razlike (20:14) u 43. minuti i Do kraja utakmice ostalo je samo odrađivanje posla.

Ono što svakako veseli je konstanta Zadrana gotovo tijekom cijelih 60 minuta, što je nekako nedostajalo ove sezone. Ivan Čirjak ponovno je bio najefikasniji sa sedam pogodaka, a potegnula su i krila. Mladi momci na lijevom krilu Lovre Korljan i Andrija Prtenjača zabili su tri, odnosno četiri gola, iskusni Tiziano Merhar na desnom krilu šest, a tri je zabio i kapetan momčadi Zadra do 17 godina Bartol Mikuljan. Momci dovedeni iz mlađe selekcije od ozbiljno su »zagrizli« i postali igrači na koje se uistinu može računati, što svakako može i treba veseliti trenera Nina Jeraka, ali i sve navijače Zadra.

HR. DRAGOV. 20 (10)

ZADAR 1954 28 (13)

OMIŠ – GSD Ribnjak. Suci: Lovro Kasunić i Sašo Nikolovski (obojica Karlovac).

HR. DRAGOVOLJAC: Glavaš, Jakelić, 4, Topić 3 (2), S. Maleničić, Kaštelančić 2, Mierževinski, Vukasović 4 (1), Zečić 2, Mikulić 1, Pocrnja, M. Maleničić, Varvodizh, Zebić 3, Kutleša 1. Trener: Marko Galiot.

ZADAR 1954: Perić, Korljan 3, Maršan 2, Knežević, Bijelić, Goldner, Merhar 6, Prtenjača 4, Mazić, Bukva 2, Čirjak 7 (4), Dujmović 1, Mikuljan 3, Grbić, Vrsaljko. Trener: Nino Jerak.

Sedmerci: Hr. dragovoljac 8 (3), Zadar 1954 5 (4).

Isključenja: Hr. dragovoljac 8 minuta (Glavaš, Jakelić, Pocrnja, Mikulić), Zadar 1954 8 minuta (Maršan, Prtenjača, Čirjak, Mikuljan).

Crveni kartoni: Hr. dragovoljac (Mikulić, M. Maleničić, Zebić, Galiot).