24 C°

Prva muška liga, 9. kolo

Žilavi Samoborci slomljeni u nastavku

02.12.2023. 14:28

Košarkaši Jazine Arbanasa upisali su u devetom kolu Prve muške lige četvrtu pobjedu (91:77) u sezoni, a žrtvom se ranom subotnjem ogledu pokazala momčad Samobora koja je na Višnjik stigla oslabljena, bez Krunoslava Simona, i s tek devet igrača u zapisniku. Ta činjenica nije se pokazala presudnom u prvom poluvremenu u kojem je „Žuta podmornica“ pokazala dva lica. Otvaranje je u potpunosti pripalo domaćoj momčadi koja je nakon šestominutnog mučenja na obje strane i rukometnog rezultata 9:8, početkom druge dionice pobjegla na dvoznamenkastu prednost (25:13). Pomak je donio ulazak Daniela Zovka i Srđana Brocića, no kako se bližio odlazak prema svlačionicama Jazine gube konce svoje igre, dok su na suprotnoj strani Bruno Levačić Kutni i Karlo Lukačić malo-pomalo nagrizali zaostatak i vratili Samobor u egal (43:41).

Srđan Brocić (KK Jazine Arbanasi)

Gosti su i u prvoj polovici treće dionice nastavili diktirati tempo te su se domogli i potpunog preokreta (49:50), ali pronašli su igrači Roka Jurline način da se ponovno nametnu u ovom dvoboju. Proradio je vanjski šut u smiraju treće četvrtine, vezali su ih Zovko, Brocić i Josip Badrak pa se prema posljednjoj četvrtini domaći sastav uputio s devet viška (70:61). Badrak je potom s pet vezanih poena zapečatio sudbinu gostiju kojima je zbog uske rotacije ponestalo energije, što je domaća momčad iskoristila i za povećanje prednosti. Zovko s 18 i Brocić sa 17 koševa predvodili su „Žutu podmornicu“, dok su kod Samobora prednjačili Lukačić s 27 i Levanić Kutni s 23 poena.