Premijer liga

Kolo u znaku Zadrana, briljirali Sikirić i Jelenković

Autor: Paulo Sarić

07.11.2023. 14:14

Sedmo kolo Premijer lige donijelo je izvrne predstave zadarskih košarkaša.U subotu su odigrane četiri utakmice sedmog kola Premijer lige, pri čemu su tri pobjede upisali gosti, a samo jednu domaćini. Zabok je stigao do drugog uzastopnog trijumfa svladavši Škrljevo u Kostreni rezultatom 85:89. Junak »Žutih lavova« bio je Emil Savić koji je ubacio pet poena u posljednjih 30 sekundi, no prvo ime u redovima momčadi Ivana Tomasa bio je mladi Zadranin Antonio Sikirić koji je s 18 koševa, 11 skokova i pet asistencija dominirao parketom i time poništio učinak Karla Uljarevića koji je s 26 poena bio prvi strijelac susreta. Do dva boda na gostujućem parketu stigao je i Bosco koji je bio bolji od sinjskog Alkara s 83:95. »Salezijance« je predvodio još jedan nekadašnji igrač Zadra Toni Jelenković koji je utakmicu završio s 29 koševa i devet asistencija.

Toni Jelenković (KK Škrljevo)

Maksim Matulina je odigrao nešto manje od 13 minuta za domaći sastav, što je iskoristio za dva poena, četiri skoka i jedno uspješno dodavanje. Zadovoljan vikendom može biti i zadarski stručnjak Ivan Perinčić, čiji je Dubrovnik nakon dodatnih pet minuta igre pobijedio Dubravu rezultatom 74:78. »Gospare« je predvodio nekadašnji igrač Zadra Filip Vujičić s 28 koševa, pet uhvaćenih lopti i četiri asistencije, dok je Lovre Klarić dodao šest poena, dva skoka i jedno uspješno dodavanje, za nešto manje od 20 minuta provedenih na parketu. Jedinu domaću pobjedu upisali su košarkaši zagrebačkog Dinama koji su svladali Šibenku s 83:80. Ivan Novačić je postigao 12 koševa, uz šest uhvaćenih lopti, dok Roko Lukić nije ulazio u igru. U posljednjem okršaju kola Cibona je u ponedjeljak na svom terenu svaladala Cedevitu Junior rezultatom 78:68.