Nedjelja, 19. svibnja 2024

Dalmatinska liga kadeta

Slavlja Zadra i Abecede ZDC, Dalmatinac potopljen u Solinu

07.11.2023. 13:11

Pobjede Zadra i Arbanasa te uvjerljiv poraz Dalmatinca sažetak su 12. kola Prve dalmatinske nogometne lige kadeta. Pritom je Abeceda ostala ne četvrtom mjestu, Zadar je sedmi, a Dalmatinac 11.

ZMAJ  3

ZADAR  6

MAKARSKA – Igralište SC-a. Sudac: Dinko Kukulj (Imotski). Pomoćnici: Christian Vrdoljak (Split), Marin Sokol (Makarska). Strijelci: 0:1 Dević Obradović (5’), 1:1 Borić (25’), 1:2 Milačić (44’), 1:3 Dević Obradović (52’), 1:4 Dević Obradović (66’), 1:5 Surać (69’), 2:5 Radić (75’), 3:5 Radomiljac (79’), 3:6 Klarić (82’).

ZMAJ: Radalj, Kozarić (od 64’ Gazilj), Šumelj, Alač, Zec, Radić, Vidaković, Jurilj, Raos, Borić, Pralas (od 46’ Radomiljac). Trener: Igor Jelavić.

ZADAR: Veršić (od 46’ Brkljača), Strika, Gulan, Vujaković, Milačić (od 56’ Gusar), Ivić (od 46’ Pavić), Dević Obradović, Segarić (od 46’ Šokota), Gojanović, Brkljača (od 56’ Karić), Tomić (od 61’ Surać. Trener: Frane Potočnjak.

Trostruki strijelac Niko Dević Obradović predvodio je Zadar do pobjede kod posljednjeg Zmaja.

USKOK  2

ABECEDA ZDC  3

KLIS – Igralište Iza grada. Sudac: Željko Modrić (K. Gomilica). Pomoćnici: Josip Zec (Split), Ivan Kalinić (Veliki Bročanac). Strijelci: 1:0 Delić (3’), 2:0 L. Ćaleta (54’), 2:1 Pleslić (70’), 2:2 Marasović (77’), 2:3 Ivčević (81’).

USKOK: Bulić, Mijić (od 54’ I. Ćaleta), Lovrić, Delić, L. Ćaleta, Rezo, Kunac, Bulić (od 74’ Pleština), Radić, Mlačić (od 83’ Zelić), Buklijaš. Trener: Kazimir Vulić.

ABECEDA ZDC: Hećimović, Kardum, Vrkić (od 65’ Zurak), Šakić, Mikulić, Ivoš, Marasović, Ivčević, Lučić, Trošelj (od 46’ Pleslić), Šakić (od 65’ Memqaj). Predstavnik kluba: Stipe Pavičić.

Domaćini su vodili 2:0 do 70. minute, a onda se dogodio preokret Zadrana, koji su u 11 minuta postigli tri gola u kući ponijeli tri boda.

SOLIN  11

DALMATINAC  0

SOLIN – Igralište uz Jadro. Sudac: Stjepan Šušnjara (Sinj). Pomoćnici: Ante Buzov (Solin), Toni Hajduk (Split). Strijelci: 1:0 Bralić (9’), 2:0 Bralić (30’), 3:0 Vrtlar (31’), 4:0 Bralić (37’), 5:0 Stojčić (41’), 6:0 Vrtlar (43’), 7:0 Miloš (57’), 8:0 Pivac (68’), 9:0 Šošo (70’ – ag), 10:0 Brodarić (79’), 11:0 Matijašević (87’).

SOLIN: Dominović (od 46’ Glavaš), Vučkov (od 58’ Dujilović), Miloš (od 58’ Brodarić), Vuco (od 46’ Dugeč), Stojčić (od 46’ Smoje), Matijašević, Bralić (od 46’ Ćaleta), Pivac, Anić, Miljak, Vrtlar. Trener: Krešimir Zrnić.

DALMATINAC: Šošo, Džaferagić, Škunca (od 58’ Tauzer), Morić, Odžaković, Batur, Terkeš (od 64’ Vidaić), Radan (od 46’ Ražov), Lonić, Krešić, Burčul. Trener: Mario Prpić.

Od prve minute bilo je samo pitanje s koliko će razlike Solin ispratiti Dalmatinac. Na kraju su se domaćini zaustavili na 11 postignutih golova.