SP u Kataru

Hrvatska je pobijedila Brazil! Idemo u polufinale!!!

Autor: Portal Novi list

09.12.2022. 13:31

Hrvatska igra protiv Brazila u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. S prvim favoritom za naslov Hrvatska se sučeljava u Al Rayyanu na stadionu Education City.

Livaković brani!!!

JEDANAESTERCI: 2:1 Vlašić, 2:1  Rodrygo (Livaković brani), 3:1 Majer, 3:2 Casemiro, 4:2 Modrić, 4:3 Pedro, 5:3 Oršić, 5:3 Marquinhos (vratnica).

120 + 2′ – Još jedna velika obrana našeg Livakovića!!! Kraj drugog produžetka, o prolasku u polufinale odlučivat će jedanaesterci.

GOL!!! Bruno Petković je u 117. minuti na dodavanje Mislava Oršića poravnao na 1:1. Hrvatska se vratila u život!

110′ – Izlazi Sosa, a umjesto njega ulazi Budimir. Hrvatska ima napad.

106′ – Počeo je drugi produžetak, Vatreni imaju još 15 minuta da uzvrate udarac Neymaru i društvu. Kod Hrvatske Majer ulazi umjesto Kovačića, a kod Brazila Alex Sandro umjesto Edera Militaa te Fred umjesto Paquete.

105+3′ – Kraj prvoga produžetka.

105+1‘ – Brazil vodi 1:0. Strijelac je Neymar.

103′ – Bruno Petković se maestralno oslobodio trojice igrača i podvalio loptu za Brozovića koji je pucao preko gola.

98′ – Hrvatska se obrana drži jako dobro.

91′ – Počeo je prvi produžetak.

90+4 minute: Sudac Oliver odsvirao je kraj “regularnog dijela”, igrat će se produžeci.

90 minuta – Četiri minute sudačke nadoknade.

84′ – Evo i treće brazilske promjene – Pedro ulazi, Richarlison izlazi.

80′ – Livaković je ponovo na sceni, ovoga puta zaustavio je udarac Paquete

77′ – Marquinhos rušenjem Modrić prekinuo napad Hrvatske pa je dobio žuti karton.

76′ – Livaković je ponovo zaustavio pokušaj Neymara.

72′ – Prva promjena s naše strane. Iz igre izlaze Kramarić i Pašalić, a umjesto njih ulaze Vlašić i Petković.

64′ – Brazil radi drugu promjenu. Vinicius izlazi, Rodrygo ulazi

55′ – Livaković je ponovo sjajno intervenirao. Brazilci su promašili prvu veliku priliku, hrvatski vratar je istrčao i izašao pobjednikom u sučeljavanju s Neymarom.

49′ – Livaković je u dva navrata spašavao svoja vrata, oglasio se i VAR, srećom nije provjeravano igranje rukom Juranovića već zaleđe.

47′ – Zamalo autogol Hrvatske! Gvardiol je u namjeri da očisti tu situaciju uputio loptu prema golu. Livaković sjajnom reakcijom to obranio.

46′ – Počelo je drugo poluvrijeme!

Reuters

45+1 minuta: Kraj prvoga poluvremena bez velikih prilika i pogodaka.

42′ – Neymar je probao iz slobodnog udarca, lopta je prošla kroz živi zid, ali Livaković se nije dao iznenaditi.

36′ – Posjed lopte zasad je ravnopravan, 45-45 i 10% ničijih lopti.

31′ – Brozović dobiva žuti karton zbog povlačenja dresa Neymaru.

25′  – Danilo visoko podignutom nogom pogađa Juranovića u glavu pa je zaradio žuti karton.

21′ – Brazil napravio opasnu akciju. Vinicius je dobio prostora za udarac, ali Gvardiol to zaustavlja.

15′ – Hrvatska je dobro otvorila utakmicu, Brazilci se nisu uspjeli razigrati.

13′ – Hrvatska zaprijetila Brazilu! Juranović osvojio puno prostora, Pašalić ubacio, a Perišić Pašalićev ubačaj zamalo skrenuo u mrežu.

10′ – Još nema šansi ni s jedne strane. Obje reprezentacije započele mirno i oprezno.

5′ – Vinicius puca na gol, ali loptu hvata Livaković.

1′ – Počela je utakmica. Sretno, Vatreni!!!

HRVATSKA – BRAZIL 16 SATI

Stadionu Education City. Gledatelja: – . Sudac: Michael Oliver (Engleska). Strijelci: – . Žuti kartoni: -.

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Kovačić, Kramarić, Livaja, Perišić.

BRAZIL: Alisson, Militao, Marquihos, Silva, Danil, Paqueta, Casemiro, Neymar, Raphinha, Richalirson, Vinicius.