ponedjeljak, 6. svibnja 2024

Premijer ženska liga, 14. kolo

Dobar otpor Plusica na Gripama

29.01.2024. 14:34

Košarkašice Zadar Plusa pružile su dobar otpor favoriziranim suparnicima iz KAŽL-a u susretu 14. kola Premijer lige, no parket Gripa su ipak napustile bez nagrade u vidu dva boda. Splićanke su na krilima raspoloženih Petre Božan i Gine Nikole Pirjak slavile rezultatom 74:60 i time skočile na drugo mjesto na ljestvici elitnog razreda hrvatske ženske košarke. Nakon izjednačenog otvaranja susreta domaće djevojke su pronašle željeni ritam i s 11 vezanih poena preuzele rezultatsku inicijativu. Božan i Pirjak su vukle, a podršku su imale u mladoj Amerikanki Angeliki Buckner te Zrinki Barać, a upravo su koševi potonje odvojili KAŽL na dvoznamenkastu prednost na otvaranju druge dionice (28:18). Uslijedile su nešto laganije minute u kojima se rezultat na semaforu sporije mijenjao, no »Plusice« su, manjim napadačkim poteškoćama unatoč, dobro parirale jednoj od najboljih ekipa u ligi. U svlačionice se otišlo s 45:30 za splitski sastav, da bi početne minute nastavka donijele nalet djevojaka Šime Kraljevića koje su serijom 0:7 prišle na tri posjeda zaostatka i time pokazale da ih se ne smije olako otpisivati. Prijetile su Zadranke sve do 26. minute, no onda su domaće košarkašice podigle intenzitet u obrani i na krilima dvaju dalekometnih šutova do kraja treće četvrtine ponovno sagradile ugodnu zalihu, koju su bez puno muke sačuvale do kraja susreta. Posljednja dionica je protekla u izjednačenoj igri u kojoj većih uzbuđenja nije bilo, a kada je Nicole Langhi nakon skoka u napadu položila za 72:52 priči je bio kraj. Božan i Pirjak su s po 22 poena predvodile pobjednički sastav, dok je Iva Bošnjak sa 17 koševa, pet skokova i četiri asistencija bila najbolja u redovima Zadar Plusa.