24 C°

Premijer ženska liga, 10. kolo

Slab početak presudio Plusicama

11.12.2023. 10:54

„Plusice“ nisu uspjele doći do treće uzastopne pobjede u elitnom razredu hrvatske košarke. Na tom se putu djevojkama Šime Kraljevića u susretu desetog kola Premijer ženske lige ispriječio riječki FSV koji je na domaćem parketu slavio rezultatom 70:60. Zadranke je skupo koštalo otvaranje susreta u koji su igračice s Višnjika krenule s mnoštvom pogrešaka, promašaja i izgubljenih lopti, što su košarkašice s Kvarnera iskoristile da od samoga starta zagospodare parketom i rano stignu nadomak dvoznamenkaste prednosti. Nju su i dosegle već u šestoj minuti kada je Ivona Krakić dvjema tricama odvela svoju ekipu na 16:2, ucrtavši jasan kurs prema petoj domaćoj pobjedi sezone. Pokazat će se, bilo je to dovoljno. „Plusice“ su se ubrzo konsolidirale i uspostavile terensku ravnotežu koja se očitovala u podjednakom broju skokova i izgubljenih lopti, a Zadranke su čak i prednjačile u broju poena postignutih iz protunapada, prišavši u dva navrata tijekom druge dionice i na samo dva posjeda zaostatka (22:16 i 32:26), no Riječanke su vješto odbile obje ugroze i u svlačionicu odnijele okruglih deset koševa prednosti (38:28).

Šime Kraljević (ŽKK Zadar Plus)

Nastavak susreta je donio u potpunosti izjednačenu košarku u kojoj je jedini izuzetak od pravila igre koš-na-koš došao zahvaljujući dobroj roli gostujućih Amerikanki Jalije Arnwine i Saquite Joyner koje su krajem treće četvrtine primakle svoju ekipu na samo četiri poena zaostatka (48:44), no onda je još jednom do izražaja došla kvarnerska artiljerija koja je dalekometnim ubačajima Ivone Kajfeš i Magdalene Jurčić učas odbila napad Zadra i vratila utakmicu u mirne vode, pa je posljednja dionica donijela mirnu plovidbu FSV-a rijekom koja je vodila do željena dva boda.