Srijeda, 8. svibnja 2024

15 C°

TENIS

Borna Ćorić poražen od Kazahstanca Aleksandera Bublika, hrvatski tenisač ispao nakon svega 68 minuta igre

20.06.2023. 19:58

HALLE  U dvoboju dvojice partnera iz turnira parova, Kazahstanac Aleksander Bublik svladao je najboljeg hrvatskog tenisača Bornu Ćorića s uvjerljivih 6-3, 6-1 na ATP 250 turniru u njemačkom Halleu.

Dvoboj je trajao 68 minuta, a Bublik je iskoristio četiri od 10 prilika za oduzimanje servisa te spasio sve četiri ‘break-lopte’ s kojima je bio suočen.

Kazahstanac je do prvog ‘breaka’ došao u četvrtom gemu, a kad je u desetom servirao za osvajanje prvog seta, Ćorić nije uspio realizirati dvije ‘break-lopte’ (15-40).

Ćorić je odmah na početku druge dionice po drugi put izgubio servis, a kad je u četvrtom gemu propustio nove dvije prilike (30-40 i prednost) za povratak u meč, do kraja dvoboja je osvojio još samo tri poena.

Bublik je zabio 15 asova i pogodio 71% prvih servisa. Unatoč tome, Ćorić je uspio stvarati prilike za ‘break’, ali su ga skupo koštali poeni na njegovom drugom servisu, nakon kojeg je osvojio samo njih 25% (5/20).

Ćoriću je ovo bio drugi meč na travnatoj podlozi u ovoj sezoni u kojem je doživio drugi poraz. Prije nastupa u ‘s-Hertogenboschu i Halleu, Borna je posljednji put na travi igrao na turniru u Halleu 2019., gdje je dogurao do četvrtfinala kao branitelj naslova osvojenog 2018. pobjedom u finalu protiv Rogera Federera.