Četvrtak, 2. svibnja 2024

Davis Cup

Australija prvi finalist, protiv Finske poveli s nedostižnih 2-0

24.11.2023. 20:45

Australski tenisači prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja završnice Davis Cupa koja se igra u Malagi, oni su u polufinalu poveli protiv Finske s nedostižnih 2-0 nakon pojedinačnih dvoboja.

Prvi bod Australiji osigurao je Aleksej Popirin koji je svladao Otta Virtanena sa 7-6 (5), 6-2, da bi posao dovršio Alex de Minaur nadigravši Emila Ruusuvuorija sa 6-4, 6-3.

Za Australiju ovo je 49. plasman u finale najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja, drugi uzastopni, lani u finalu izgubila od Kanade, ali posljednji od svojih 28 naslova osvojila je još prije 20 godina, odnosno 2003. Finskoj je plasman u polufinale daleko najbolji rezultat u povijesti ovog natjecanja.

Australija će u nedjeljnom finalu igrati protiv pobjednika susreta Srbija – Italija koji je na programu u subotu.