11 C°

Premiership

Arsenal hrabro grabi prema tituli

01.04.2023. 18:48

Vodeći sastav engleskog nogometnog prvenstva Arsenal ponovno je povećao svoju prednost u odnosu na drugoplasirani Manchester City na osam bodova zahvaljujući 4-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Leeds Uniteda u susretu 29. kola.

Arsenal je poveo pred kraj prvog poluvremena kada je Gabriel Jesus u 35. minuti iskoristio kazneni udarac kojega je sam i izborio nakon prekršaja Aylinga. Odmah na početku nastavka White je u 47. minuti povisio na 2-0 na ubacivanje Martinellija, da bi Gabriel Jesus svoj prvi start u prvih 11 u 2023. godini proslavio još jednim pogotkom u 55. minuti. Kristiansen je u 76. minuti smanjio na 3-1, a Xhaka je u 84. minuti postavio konačni rezultat.

Za Jesusa ovo je bila povratnička utakmica nakon ozljede i operacije koljena zbog čega je pauzirao točno 4 mjeseca.

Vodeći Arsenal sada ima 72 boda, drugi City je na 64 uz utakmicu manje.