Utorak, 30. travnja 2024

26 C°

U Podravini ni D(j)elić radosti

07.08.2010. 22:00

Početak utakmice obilježili su napadi domaćih. Malo je nedostajalo i da lopta sjedne u mrežu; u 2. minuti Mujanović puca škaricama preko gola, u 4. minuti Vojnović plasira, a ne puca loptu u povoljnoj situaciji, u 7. minuti duel Vojnović – Ježina završava pobjedom vratara Zadra. Mujanović potom ne iskorištava dobru loptu Gregurine u 30. minuti. Gledatelji su negodovali na nekažnjavnje dva udaranja Santinija Kokalovića i Gregurine, a u 33. minuti Santini je bez sankcija odglumio pad u šesnaestercu u duelu s Kokalovićem. Ježina je pravovremenim izlaženjem i boksanjem lopti rješavao nezgodne situacije pred golom, a jedina prigoda Zadra bila je kad je Glumac pucao glavom, ali je bio u zaleđu. Slaven Belupo nije djelovao sigurno, nije iskorištavao prigode i nije djelovao momčadski. Za Zadar je bilo jasno da će brzim protunapadima pokušati postići gol, pa se ukupno uzevši u takvom spletu okolnosti nije mogla razviti dobra igra, niti je to itko, prema događanjima na terenu, očekivao.
Početak drugog dijela utakmice okarakterizirao je neiskorišteni slobodni udarac Slavena Belupa s 18 metara – previše kompciliranja i neodlučnosti. Onda je Rodić obranio ispred Santinija, i odbio loptu – gostima. Na njegovu sreću udarac Santinija završio je u vanjskom dijelu mreže. Begonja je u 54. minuti pobjegao i centrirao s desne strane, pa je Marčić spasio skokom i kornerom. Zadar postaje bolji, aktivniji, domaća publika negoduje na igru Slavena. U 62. pljesak za Delića i Bušića, Delić dodaje, Bušić puca glavom, Ježina dobro intervenira i izbacuje u korner.
I onda pogodak. Akcija s desne strane Gregurina-Mujanović, povratna lopta na rub šesnaesterca zatekla je spremnog Delića, prebacio s desne na lijevu nogu u zabio nisko u donji lijevi golmanov ugao – 1:0 u 65. minuti. Ubrzo je stigao i drugi gol. Josip Bilaver u 70. minuti udario je Gregurinu po nozi u šesnaestercu, sudac je dosudio jedanaesterac, kojeg je u 71. Vojnović snažnim udarcem pretvorio u vodstvo od 2:0. Konačno, u 90. minuti Tepurić nekim čudom Delićevo dodavanje nije ubacio u mrežu. Ostalo je tako 2:0. (preuzeto s: www.koprivnica.net).

SLAVEN BELUPO – ZADAR 2:0

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2.000. Sudac: Marko Matoc 6  (Zagreb). Pomoćnici: Vlado Crnolatac (Petrinja) i Marin Čavlina (Zagreb). Strijelci: 1:0 Delić (65′), 2:0 Vojnović (71′ – 11 m). Žuti kartoni: Milardović, Vojnović, Poldrugač (Slaven Belupo), Mršić, Terkeš (Zadar).
SLAVEN BELUPO: Rodić, Marčić. Kokalović, Rogulj, Maras, Milardović, Gregurina, Vojnović (od 90. Poldrugač), Poljak (od 61. Delić), Mujanović (od 88. Tepurić), Bušić. Trener: Mile Petković.
ZADAR: Ježina, Con, Puljić, Glumac, J. Bilaver , Begonja (od 85. Jerbić), Gospić, Pezo, Mršić, Terkeš (od 78. Banović), Santini. Trener: Dalibor Zebić.