serie A

Novo razočaranje: Milan nastavlja prosipati bodove

Autor: Robert Hrkać

15.04.2023. 17:10

Milan je nastavio s promjenjivom formom u Serie A. Nakon prošlotjednog domaćeg remija s Empolijem, danas je uslijedilo novo prosipanje bodova protiv Bologne (1:1). Obveze u četvrtfinalu Lige prvaka natjerale su trenera Stefana Piolija na rošade u prvom sastavu, pa su tako šansu protiv Bologne dobili Pobega, Vranckx, Rebić i Origi.

Rossoneri su na najgori mogući način krenuli u utakmicu, budući da je Maignan morao vaditi loptu iz mreže već u 1. minuti. Posch je ubacio s desne strane, a Sansone se sjajno snašao u kaznenom prostoru i zabio za vodstvo Bologne.

Gosti su se ipak konsolidirali, a u 40. minuti su i izjednačili, kada je dalekometni projektil Tommasa Pobege odsjeo u gornjem kutu Skorupskog.

U nastavku je Pioli ubacio prvotimce Brahima Diaza, Calabriu i Leaa, ali Bologna je izdržala.

Podsjetimo, Milan u utorak čeka uzvratni susret četvrtfinala Lige prvaka. Gostovati će na stadionu Diego Armando Maradona u Napulju, a na jugu Italije brane minimalnu prednost.