Utorak, 30. travnja 2024

15 C°

Galeb i dalje previsoko

13.03.2011. 23:00

Prvu fazu natjecanja u Prvoj  B ligi vaterpolisti Biograda zaključili su subotnjim 9:13 porazom od Galeba. U zaostalom susretu četvrtog kola  momčad iz kraljevskog grada  nadala se iznenađenju u srazu  s favoriziranim Makaranima,  no osim izjednačene igre na  početku susreta, odnosno dobre dionice domaćih sredinom treće četvrtine, bazen na  Višnjiku posvjedočio je još jednoj u nizu uvjerljivih izvedbi  lidera Prvenstva. S maksimalnim učinkom iz sedam utakmica Galeb je tako zadržao  vodeću poziciju, dok će Biograđani (4 pobjede, 3 poraza)  u nastavak Lige ući kao četvrtoplasirani sastav.
Domaći su na rano vodstvo  Galeba odgovorili pogotkom  Aličića u trećoj minuti.  Momčad Ivana Kolačka potom je u više navrata zaprijetila pred suparničkim vratima, no raspoloženi Stapić  svojim je obranama držao Makarane u egalu. Ipak, odlučnost se igračima u bijelim kapicama isplatila dvije minute  do isteka prve četvrtine. Egzekutor je ponovno bio Aličić,  a semafor je, pokazujući 2:1,  ulijevao nadu Biograđanima.  Ona nije splasnula niti nakon  Popovićevog izjednačenja, samo četiri sekunde do druge  četvrtine. No, zato je izmakla  u sljedećih osam minuta, kada  su gosti 6:1 serijom prelomili  susret. Za jedini bljesak Biograđana bio je zaslužan Tomašić, čija je realizacija s pozicije sidruna domaće u 10.  minuti dovela na gol zaostatka  (3:4).
Biograd je sve teže dolazio u  prilike, dok su čvrsta obrana i  plivačka superiornost Makaranima omogućavale dominaciju, na poluvremenu izraženu  s uvjerljivih plus pet (3:8).
Krnić je iz peterca zabio i  deveti gol za Galeb, te se činilo da će pitanje pobjednika  biti riješeno već početkom  treće četvrtine. Međutim, uskoro smo gledali najbolje razdoblje u igri domaćih. Odlučni  ne predati se olako, Biograđani prebacuju u brzinu  više, a pogoci Brzića, Miličkog  i Tomašića dovode ih do izglednih 6:9. No istom mjerom  uzvratili su i igrači u plavim  kapicama. Do sredine posljednje četvrtine momčad iz Makarske ponovno je imala najveću prednost. Okrenut  leđima Lalić je efektnim udarcem, 12. u mreži Rukavine,  riješio i posljednje dvojbe. Do  kraja je Biograđanima ostalo  premalo vremena, a previše  golova zaostatka.
– Galeb je bio bolji te je  zasluženo slavio. Potvrdio je  svoju kvalitetu. Nažalost, ponovno su nam se dogodile crne rupe u igri, one koje smo  imali i u utakmicama s Opatijom i Zadrom. Na taj način  nismo mogli puno više napraviti. S druge strane, pozitivno je to što su naši mlađi  igrači dobro iskoristili svoje  prilike. To nam je poticaj uoči  nastavka u kojem očekujemo  da ćemo uspjeti ostvariti zacrtani cilj – četvrto mjesto na  ljestvici. Trenutačno smo na  dobrom putu, no moramo se  potruditi da u sljedećoj fazi  dobijemo sve domaće utakmice, odnosno na gostovanju  u Osijeku – izjavio je Ivan  Kolačko, trener Biograda.

BIOGRAD – GALEB MR 9:13

(2:2, 1:6, 3:2, 3:3)
BIOGRAD: Rukavina, Kardum, Kulaš 2, Deković, Aličić 2, Dušković,  Tomašić 2, Kadija, Eškinja, Kopačina, Brzić 2, Radas, Katuša, Milički 1.  Trener: Ivan Kolačko.
GALEB MR: Stapić, Lalić 4, Antunović 2, Vujčić 1, Vučko, Popović 2,  Zonić 1, Miloslavić, Bućan, Krnić 3, Vranješ, Pehar, Skender, Antunović.  Trener: Branimir Bućan.

Prva B liga

Poredak: Galeb MR 21, Zadar 18, Ipatija 15, Biograd 12, Siscia, Delfin 6, Zagreb, Kruna Osijek 3
 U 8. kolu (19./20. ožujka) igraju: Zadar  1952 – Galeb, Kruna Osijek – Biograd, Opatija  – Zagreb, Siscia – Delfin.