13 C°

Ekipno PH u sportskom ribolovu

Zubatac dvostruki prvak Hrvatske

19.11.2023. 19:30

ZADAR – Članovi Športsko ribolovnog društva Zubatac ostvarili su dvostruku pobjedu na momčadskom Prvenstvu Hrvatske, štap s obale, koje je ovaj vikend održano u Makarskoj. Najprije su Zadranke uvjerljivo osvojile prvo mjesto u konkurenciji osam ženskih sastava. Za Zubatac su nastupile Tea Sikirić, Vesna Švenjak i Kristina Štrbac, a potom su isti uspjeh u današnjem natjecanju u muškoj kategoriji ponovili Ivan Galzina, Dubravko Pejdo i Igor Lakić, koji je i vlasnik najvećeg ulovljenog primjerka (lumbrak od 264 grama). Zadrani su imali 18 plasmanskih bodova, te su između deset klubova slavili ispred Meduze (Rovinj) i sastava Nebojsija iz Kaštel Kambelovca. Kod muškaraca nastupila je i benkovačka Sipa (Igor Palić, Roko Pešut, Ante Guzić), ukupno sedma, dok se kod žena natjecala ekipa biogradske Podlanice (Vesna Pribilović, Slavica Eškinja, Nevia Perković), koja je završila sedma.

Održano je i PH u kategoriji do 16 godina, na kojem je nastupilo devet ekipa. Zadarsku županiju predstavljali su članovi Sipe, koji su bili četvrti (Luka Perica, Niko Perica, Danijel Lacković), te sedmoplasiranog Zubatca (Dinko Klarić, Niko Nadinić, Petra Dukić). Prvo mjesto u ovoj kategoriji osvojili su predstavnici Zubatca iz Lovrana.

Redoslijed seniora, muškarci: 1. Zubatac (Zadar), 2. Meduza (Rovinj), 3. Nebojsija (K. Kambelovac), 4. Kantrida (Rijeka), 5. Kostrena, 6. Pirka (Tribunj), 7. Sipa (Benkovac), 8. Galeb (Raša), 9. Poljud (Split), 10. Orada (Zagreb); žene: 1. Zubatac (Zadar), 2. Oslić (Selce), 3. Pirka (Tribunj), 4. Giričić (K. Gomilica), 5. Tunera (Jadranovo), 6. Stobreč, 7. Podlanica (Biograd na Moru), 8. Adria (Labin).