1.žnl

Zemunik prekinuo pobjednički niz Hajduka

Autor: Alen Plahinek

21.11.2023. 10:53

Veliki povratak na veliku scenu napravio je Galovac koji je s 3:2 na svojem terenu srušio lidere 1. ŽNL, privlački Sabunjar. Genijalna galovačka priča u 11. kolu krenula je pogotkom Kapitanovića u 11. minuti, a onda je do kraja prve dionice Ninčević povisio na 2:0. Legendarni Miroslav Blažević, tj. »tata« Ćiro znao je govoriti »2:0 je najgori rezultat na poluvremenu«, a ta teza se ispostavila točnom. Sabunjar je preko Brkića u 72. minuti smanjio rezultat, a svega šest minuta nakon Bandalo je izjednačio rezultat. Tek što su krenuli s centra, Galovčani su preko Katuše došli do novog vodstva, a ubrzo nakon toga i do pobjede.

Kraj pobjedničke ere

Uspješnom nizu Hajduka iz Pridrage u kojem su gotovo s dna ljestvice došli do četvrtog mjesta nakon što su povezali pet pobjeda zaredom, došao je kraj i to kada su se najvjerojatnije najmanje nadali. Bodove im je u Zemunik »otkinuo« istoimeni domaćin koji je tako došao do tek drugog boda u sezoni te drži »uvjerljivo« posljednje mjesto lige. Mandić je zabio u devetoj minuti za domaćine, a »spas« od još neugodnijeg iznenađenja donio je Gospić u 56. minuti.

Još jedno, doduše puno manje, iznenađenje priredila je Abeceda ZDC koja je s 4:2 nadigrala Velebit na Višnjiku. Jako dobro igrali su domaćini koji su u 65 minuta utrpali četiri »komada«. Do kraja susreta Petrović je dvama pogocima samo ublažio poraz.

Demoliranje

Nogometaši Dragovoljca jučer su se ujutro probudili i zajedno sa svojim trenerom Elvisom Katušom izabrali »nasilje«. Totalno demoliranje Dragovoljčani su na svojem terenu u Poličniku priuštili Dalmatincu iz Crnog. Završilo je nevjerojatnih 8:0, a čak šest golova »palo« je u drugom dijelu. Mateo Verunica i Mario Surać sinoć su svojim kućama otišli s nova tri gola u utrci za »Zlatnu kopačku 1.ŽNL«, a dva je dodao i Ivan Modrić.

Za razliku od Hajduka i Velebita, Nova zora se nije dala zbuniti i iznenaditi te je lagano s 2:0 pobijedila pretposljednju Polaču. Batur u 18., odnosno Colić u 81. minuti riješili su pitanje pobjednika i zadržali svoju momčad u gornjem domu lige.

GALOVAC       3

SABUNJAR       2

GALOVAC – Igralište SC Milivoj Burčul – Lućo. Sudac: Ivan Zdrilić. Pomoćnici: Narančić i Žilić. Strijelci: 1:0 Kapitanović (12’), 2:0 Ninčević (43’), 2:1 Brkić (72’), 2:2 Bandalo (78’), 3:2 Katuša (79).

GALOVAC: H. Jovančević, Ninčević, Vukorepa, Šare, H. Jovančević, L. Burčul (od 82’ Kožul), Smokrović (od 74’ Š. Burčul), Šarić, R. Burčul, Kapitanović, Katuša (od 80’ Kvartuč). Trener: Alen Vedrić.

SABUNJAR: Viduka, Lipotica (od 46’ Kovač), Lisica (od 46’ Aleksić), Miletić, Brkić, Glavan, J. Jurlina (od 76’ Ninčević), M. Jurlina (od 46’ Bandalo), Bašić, Škara, Bugarija. Trener: Jurica Lonić.

ZEMUNIK       1

HAJDUK       1

ZEMUNIK – Igralište Lužine. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: Kevrić i Galac. Strijelci: 1:0 Mandić (9’), 1:1 Gospić (56’).

ZEMUNIK: Knežević, Šare, Valentić (od 56’ Dragaš), Župan, Tokić, Mandić, Buljat, Marušić (od 32’ Mijatović (od 46’ Brkić), Jurkin, L. Marušić (od 46’ D. Buljat), Marojević. Trener: Josip Butić.

HAJDUK: An. Zubčić, Zekan, Baždarić, Gospić (od 78’ Ad. Zubčić), Remšak, M. Zubčić, Buljat, Kokić (od 66’ Čulina), Srzić, Narančić, M. Baždarić (od 66’ Viduka). Trener: Marko Moravčić.

ABECEDA ZDC  4

VELEBIT       2

ZADAR – Igralište ŠC Višnjik. Sudac: Andi Čačić. Pomoćnici: Čačić i Bačić. Strijelci: 1:0 Klanac (27’), 2:0 Ivković (29’), 3:0 Klanac (48’), 4:0 Škara (65’), 4:1 Petrović (71’), 4:2 Petrović (87’).

ABECEDA ZDC: Rak, Marić, Gambiraža, Ivković, Sudinja (od 58’ Rados), Surać, Škara, Marasović (od 81’ Memedović), Klanac (od 66’ Tulumović), Žilić, Pavlović (od 66’ Zubak). Trener: Stipe Pavičić.

VELEBIT: Brkljača, Matovina (od 46’ Josić-Jurjević), Šušak, Čirjak, J. Bačić, K. Bačić, Filipović, Rašić (od 66’ Tadić), M. Bačić (od 58’ Mikulić), Duvnjak (od 58’ Petrović), Hasanović.

NOVA ZORA       2

POLAČA       0

SV.FILIP I JAKOV – Igralište Nove Zore. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Lerga i Maričić. Strijelci: 1:0 Leo Batur (18’), 2:0 Colić (81’).

NOVA ZORA: Demo, Čirjak (od 58’ Lovre Batur), Leo Batur, Luka Batur, S.M. Batur, Pelicarić, Milat, Dražina, Bezinović, Colić, Horvat. Trener: Josip Lončar.

POLAČA: Š. Prtenjača, M. Čirjak (od 46’ Bašić), Perković, Žilić, L. Prtenjača, Bobanović, Jurjević (od 71’ Kulaš), Ražnjević (od 64’ Čarakun), Vrankulj (od 76’ Karamarko), I. Prtenjača, Erlić (od 46’ J. Čirjak).

DRAGOVOLJAC       8

DALMATINAC       0

POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Sudac: Matej Čulina. Pomoćnici: Juko i Žilić. Strijelci: 1:0 Surać (10’), 2:0 Verunica (38’), 3:0 Verunica (55’), 4:0 Modrić (61’), 5:0 Modrić (65’), 6:0 Surać (81’), 7:0 Verunica (83’), 8:0 Surać (87’).

DRAGOVOLJAC: Kovačević, Barić, Prtenjača, Surać, Modrić (od 75’ Ružić), Vujević, Lerga, Lamešić (od 63’ Čavrag), Alić (od 67’ Jović), Zdrilić, Verunica. Trener: Elvis Katuša.

DALMATINAC: Vulić (od 70’ Babić), Jović, Čule, Bulić (od 60’ Surać), Ročak, Marić, Batur (od 67’ Slaviček), Volpi-Kobal, Krešić, Brzoja, Zdrilić. Trener: Ivan Grgurović.