3. NL-Jug

Zadar vrlo lako, ali Zagora ne posustaje

Autor: Šime Ćurko

15.04.2024. 11:11

Nogometaši Zadra su nakon poraza (Hrvatski vitez) u četvrtfinalu Županijskog kupa, te dva vezana remija u Trećoj NL Jug (Junak, Primorac), konačno dočekali pobjedu. U 23. kolu sa 6:0 ispratili su Zmaj, koji je pao na posljednje mjesto. Ipak, nemaju na Stanovima previše razloga za slavlje budući da su za protivnika imala momčad u kojoj…

– Sedam mjeseci nismo dobili plaću. Nije kod nas dobra situacija – prokomentirao je Goran Šušnjara trener Zmaja. Osim toga, Zagora ne posustaje, momčad iz Unešića upisala je 11. pobjedu zaredom, te i dalje ima bod prednosti. Stoga je sve jasnija težina posljednja dva remija momčadi Marina Oršulića. Unešićani su s 3:1 slavili kod Neretve u Metkoviću, pa je Zadar u situaciji da mu samo sve pobjede do kraja sezone (uključujući i gostovanje kod Zagore) jamče prvo mjesto.

Kad je riječ o dvoboju protiv Zmaja Zadrani su već u prvim minutama u formaciji 3-5-2 nagovijestili jednosmjernu utakmicu. U petoj minuti drugi korner s lijeve strane izveo je Krešimir Luetić. Stoper Šime Gregov je natrčao i s dva-tri metra neobranjivo pogodio udarcem glavom na sjeverni gol. Mogli su Zadrani vrlo rano i do drugog pogotka, međutim udarac Anđela Kordića od grede je završio u gol-autu. U tom razdoblju živo i dinamično su igrali »plavo-bijeli«. Razlika u kvaliteti je bila ogromna. U 27. minuti kapetan Domagoj Muić je s pozicije stopera dugom prizemnom loptom na desnu stranu izbacio Kordića. Desni bočni Zadra iz prve je vratio povratnu loptu za Danyla Serbinova, kojem nije bilo teško zatresti mrežu gostiju. Odlična akcija, sve iz prve. Još jednu gredu su zatresli domaći (Tin Jukić Peladić), što je bio nagovještaj novog zadarskog pogotka u 42. minuti. Krenulo je od Muića, izmijenio je dupli pas s Luetićem kroz središte gostujućeg kaznenog prostora. Cijelo vrijeme njihovog dodavanja lopta je bila u zraku, nije pala na pod, nego tek kad je završila u mreži.

U zadarskoj svlačionici na poluvremenu su ostali Muić i Gregov, a ušli su Bruno Grgić i Roko Nakić. U 49. minuti stoper Richard Djeveljekaj je sa svoje polovice terena dugom loptom dobro otvorio desnu stranu. Anđelo Kordić je bio brži od svog čuvara, ušao je u gostujući šesnaesterac i precizno pogodio u suprotni kut. U igru su potom još ušli Ante Vukadinović i Mihovil Šutalo. Dakle, sve igrači prema naprijed, jer Zadar je bio raspoložen, i motiviran. Centarfor Vukadinović, kad nije uspio prevariti suparničkog stopera, kratko je u 59. minuti ostavio loptu za mladog Grgića koji je s nekoliko metara pogodio mrežu prizemnim udarcem. Igrala se 63. minuta, kada je s lijeve strane Jukić Peladić »u for izbacio« mladog Grgića, koji s nekih 10-metara iskosa, pogađa poluvisoko za završnih 6:0.

Hrvatski vitez se loše proveo u Dubrovniku kod Marka Pinčića, bivšeg trenera Posedaraca. Primorac ni šestu utakmicu zaredom ne zna za pobjedu. Biograjci su upisali peti poraz, a jedini pozitivan ishod bilo je im 2:2 sa Zadrom u prošlom kolu.

ZADAR       6

ZMAJ       0

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja: 100. Sudac: Zdravko Kuran (Metković). Pomoćnici: Proleta (Opuzen), Majčica (Metković). Strijelci: 1:0 Gregov (5’), 2:0 Serbinov (27’), 3:0 Luetić (42’), 4:0 Kordić (49’), 5:0 Grgić (59’), 6:0 Grgić (63’). Žuti karton: Vujčić, Crnjac (Zmaj).

ZADAR: Matasović, Djeveljekaj, Muić (od 46. Grgić), Gregov (od 57. Šutalo), Kordić, Perić, Luetić (od 46. Nakić), Jukić Peladić, Jakir, Serbinov (od 62. Iveljić), Jurić (od 57. Vukadinović). Trener: Marin Oršulić.

ZMAJ: Tuhai, Prgomet, Danijel Rašić, Šalinović (od 54. Antunović – od 68. Rudelj), Šumelj (od 46. Lozina), Vujčić, Brstilo, Jole Igwenwanne (od 46. Crnjac), Damir Rašić, Blažević, Navrotskyi. Trener: Goran Šušnjara.

OMIŠ       3

PRIMORAC       1

OMIŠ – Stadion: Anđelko Marušić – Ferata. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Radonić (Vitaljina) i Kalinić (Veliki Bročanac). Strijelci: 1:0 Želalić (27’), 1:1 Vodiopija (37 – 11 m), 2:1 Škunca (45’), 3:1 Ivić (54’). Žuti kartoni: Baraban, Vrkić (Omiš), Vučković (Primorac).

OMIŠ: Vojnović, Ribičić, Škunca (od 80. Kolovrat), Baraban, Bilić, Pezo, Ivić, Kuzmanić, Želalić (od 80. Rogošić), Krišto, Kuvačić (od 67. Ivić). Trener: Ante Terze.

PRIMORAC: Stojanov, Gambiraža, Kelava (od 46. Mrkić), Torbarina, Bitunjac, Vodopija, Birkić, Musa, Vučković, Stokić (od 78. Žulj), Okechukwu (od 71. Živić). Trener: Leo Beklija Šarić.

GOŠK DU. 1919       3

HRVATSKI VITEZ       0

DUBROVNIK – Igralište na Lapadu. Sudac: Mario Soldić (Hrvace), Pomoćnici: Buturović (Split), Čalo (Trilj). Strijelci: 1:0 M. Matić (11’), 2:0 Skaramuca (23’), 3:0 Obradović (59’).

GOŠK DUBROVNIK 1919: Kristić, L. Matić, Šijaković, Zoungrana, M. Matić (od 89’ Oberan), Listar, Skaramuca, Delevski (od 80. Prebisalić), Obradović (od 61. Kačić), Amoateng, Farić (od 78. Krešić). Trener: Marko Pinčić.

HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Pinčić, Zebić, Sušić, Pranić, Čurjurić, Knežević, Čirjak, Zdrilić, Morić, Kevrić (od 12. Jurjević – od 59. Sinovčić), Jurjević-Adžić. Trener: Ivan Šimurina.