19 C°

Hrvatski kup

Trogir pretežak ispit za Zadrane

27.01.2024. 20:09

U poprilično ispunjenim Mocirama rukometaši Zadra 1954 poraženi su od Trogira 30:37 u polufinala Hrvatskog rukometnog kupa – Regija jug.

Prava rukometno-šahovska partija bila je to u prvom dijelu. Gol za gol gledali smo od prve do 28. minute uz činjenicu da je Zadar konstantno bio taj koji je radio vodstvo, a Trogirani su stizali. Ipak, u posljednje dvije minute Trogirani su uspjeli okrenuti rezultat i na poluvrijeme otići s dva razlike (15:17).

Držali su Zadrani još osam minuta u nastavku egal, no nakon toga teške noge uzrokovane pripremama počele su raditi svoje. Trogirani su se “probudili” i počeli “trpati” sve što se moglo. Pridružio se tu još i Toma Lučin, vratar Trogirana, s nekoliko obrana i zadarska je lađa lagano počela tonuti. Postepeno su dizali razliku Trogirani i na kraju završili utakmicu sa sedam plusa.

Tiziano Merhar u dresu Zadra odigrao je jako dobru utakmicu i zabio devet pogodaka.