24 C°

TENIS

Sinner donio Italiji drugi Davis Cup nakon 47 godina čekanja

26.11.2023. 21:47

Junak završnog turnira Davis Cupa talijanski tenisač Jannik Sinner svladao je Australca Alexa de Minaura sa 6-3, 6-0 u drugom pojedinačnom dvoboju finala u španjolskoj Malagi i tako svojoj zemlji donio drugi trijumf u ovom natjecanju, 47 godina nakon što su Talijani po prvi put podigli veliki srebrni pehar.

Sinner je u Malagi imao tri nastupa u pojedinačnim mečevima te dva u paru i u svih pet dvoboja izašao kao pobjednik, a posebno će ostati upamćena ona subotnja u polufinalu, kad je protiv najtrofejnijeg tenisača u povijesti Novaka Đokovića spasio tri meč-lopte.

Italiji je prvi bod u nedjeljnom finalu protiv Australaca donio Matteo Arnaldi (ATP – 44.) koji je sa 7-5, 2-6, 6-4 svladao Alexeija Popyrina (ATP – 40.).

Talijanima je ovo bilo osmo finale, prvo nakon 1998.

Uz Jannika Sinnera, talijansku reprezentaciju su u Malagi činili Matteo Arnaldi (1-1 u pojedinačnim mečevima), Lorenzo Musetti (0-1 u pojedinačnim mečevima), Lorenzo Sonego (2-0 u parovima) i Simone Bolelli (bez nastupa), a vodio ih je izbornik Filippo Volandri.

Australci su po 49. put igrali za veliki pehar, ali su baš kao i nakon prošlogodišnjeg finalnog poraza od Kanade na istom mjestu, ostali na 28. naslova u Davis Cupu. Posljednji put su osvojili naslov 2003. s današnjim izbornikom Lleytonom Hewittom kao prvim igračem reprezentacije.

AUSTRALIJA – ITALIJA 0-2

Alexei Popyrin – Matteo Arnaldi 5-7, 6-2, 4-6

Alex de Minaur – Jannik Sinner 3-6, 0-6