PSG "petardom" zaključao zimski dio sezone

Autor: Zadarski list

13.11.2022. 16:38
PSG

Prva nedjeljna utakmica 15. kola francuskog prvenstva, značila je sraz PSG-a i Auxerrea. Posljednji puta prije odlaska na Svjetskog prvenstvo u Katar, Parižani su na svojem Parku prinčeva, demolirali Auxerre, iako se nakon prvog poluvremena to nije moglo baš očekivati.

Jedini strijelac u prvom poluvremenu bio je Kylian Mbappe, kojem je možda ovo i jedna od posljednjih u dresu PSG-a. Glasna su navođenja kako Mbappe nije zadovoljan u klubu, stoga postoji mogućnost odlaska tijekom zimskog prijelaznog roka. No, to su sve špekulacije.

PSG je bio dominantan tijekom cijele utakmice, iako je tijekom prvih 45 minuta zabio tek jedan pogodak. U drugom poluvremenu, nišanske sprave bile su namještene i golovi su počeli pristizati. Prvo je za 2:0 zabio Soler  51. minuti, samo 6 minuta kasnije Hakimi povećava na 3:0. Pred kraj utakmice, u 81. Sanches zabija za 4:0, a Ekitike u 84. minuti postavlja velikih 5:0

Danas se još igra 6 utakmica kojima će se zatvoriti prvi dio prvenstva.

Ovim rezultatom PSG je ostao vodeći u prvenstvu sa 41 bodom, a Auxerre je 15. sa 13 bodova.