Finale na Stanovima

Primorac i Dragovoljac ponovno u finalu županijskog Kupa

Autor: Šime Ćurko

19.04.2023. 20:23

Primorac iz Biograda i Dragovoljac iz Poličnika igrat će u finalu nogometnog Kupa Zadarske županije. Epilog je to današnjih polufinalnih utakmica u kojima su Biograjci u Posedarju pobijedili Hrvatski vitez nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Poslije 90 minuta bilo je 0:0, a u raspucavanju s bijele točke ključan se pokazao Mate Stojanov, vratar Primorca, koji je obranio Čirjaka i Jurjevića, da bi Vodopija u posljednjoj seriji pogodio za prednost i pobjedu Primorca 4:2.

U drugoj utakmici koja je odigrana u Bibinjama, domaćini su nakon prvog poluvremena vodili 1:0 golom Jurjevića – Adžića. U drugom poluvremenu gosti su napravili preokret. Pogodcima Čavraga i Verunice, Dragovoljac je otišao u finale koje će se igrati na stadionu Stanovi u Zadru.

Prošle godine u finalu igrale su iste momčadi, a trijumfirao je Primorac.