Četvrtak, 9. svibnja 2024

Odbojkaška superliga

Rijeka poraza

13.02.2024. 14:39

Odbojkaši Rijeke nakon 78 posnih dana ostvarili su u derbiju začelja pobjedu dok je Zadar ostao čvrsto na začelju, s ništicom u rubrici osvojenih bodova. Zadrani nisu bili dorasli suparnik, tek povremeno su uspjeli parirati domaćinu pa je riječki sastav u većem dijelu utakmice mogao priuštiti relativno opušteno igranje na putu do četvrte prvenstvene pobjede ove sezone ostvarene za 74 minuta čiste igre.

U prvom setu gosti su držali kakav-takav rezultatski priključak do rezultata 13:10, a onda su uslijedila dva as servisa Kristiana Smiljanića, poeni Sandra Dukića i Tea Mičetića i vrlo brzo je semafor pokazivao 18:10 za domaće. Zadrani su počeli sve više griješiti na prijemu servisa i u organizaciji napada pa su Riječani bez većih problema priveli set kraju.

Druga dionica donijela je sličan rasplet. Domaći odbojkaši su se nakon posljednjeg poravnanja kod rezultata 7:7 odvojili na nekoliko poena prednosti, Zadrani natjerali trenera Velimira Liverića na minutu odmora kod vodstva 13:12. Odgovor je bio rječit u vidu dva Mičetićeva prolaza i as servisa, te jednog Dukićevog smeča i bloka za 18:12. I tu je priči bio kraj. Zadrani više nisu pružali značajniji otpor. U trećem setu izostala je čak i ona početna rezultatska neizvjesnost. Domaći su od prvih poena počeli namicati prednost (9:3, 13:6, 17:9)… U 16. kolu Zadar će biti domaćin Marsoniji.

RIJEKA  3

ZADAR  0

(25:14, 25:14, 25:16)

RIJEKA – Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Kristina Majstorović i Matija Šulc.

RIJEKA: Baić (L), Banko (L), Banović 1, Čekada, Dukić 15, Kupsjak 5, Maglica 1, Mičetić 16, Pavlović 3, Smiljanić 7, Stipanović 1, Žeželić. Trener: Velimir Liverić.

ZADAR: Pernjak, Mamić 1, Šoše 4, Buljat 8, Aleksić Merdić, Marčina 8, Mičić (L), Peša 1, Taraš, Jurjević 2. Trener: Antonio Surać.