ponedjeljak, 6. svibnja 2024

EP u jedrenju

Fantele sve bliži medalji

11.11.2023. 14:47

Sjajan treći dan imala su braća Šime i Mihovil Fantela na Europskom prvenstvu u portugalskoj Vilamouri. Zadrani su u »crvenoj« skupini jučer imali su tri utrke. Da su konačno ulovili pravi vjetar i dobru putanju te da bi mogao biti »taj« dan, Fantele su nagovijestili u prvoj utrci. Na prva dva prolaza bili su šesti, a onda su u trećoj dionici pretekli tri posade i u cilj ušli kao treći. Da je jučer uistinu bio njihov dan pokazali su u drugoj utrci, gdje su lošije startali, ali su za daljnji tijek utrke ulovili bolju poziciju. Na prvom prolazu bili su tek 28., no do polovice utrke već su bili 11. Na kraju su završili deveti. Sjajan posao dvojac Svetog Krševana jučer su završio, kako drugo nego – pobjednički! Od početka do kraja, Fantele su vodile u osmoj utrci te u konačnici i slavili. Sve što su vrhunski odradili tijekom dana, na kraju ih je i nagradilo pozicijom u ukupnom redoslijedu te su nakon trećeg dana peti u ukupnom redoslijedu, odnosno četvrti ako se gledaju europske reprezentacije. Od medalje trenutačno su udaljeni tri boda, a od zlata sedam.

Sve dalje od olimpijske vize su Marija Anđela i Mihaela Zjena De Micheli Vitturi koje zauzimaju 51. mjesto. Kategorija 49erFX jučer je odradila dvije utrke, sedmu i osmu, a sestre ponovno nisu uspjele pronaći onu najidealniju liniju. Jučer su jedrile u »plavoj« skupini, no promjena boje nije im donijela previše dobroga. Prvu utrku završile su na posljednjem 28. mjestu, dok su u drugoj završile 24. Iako su na polovici druge utrke bile pretposljednje 27., dobrom završnicom uspjele su se malo podići. Članice Uskoka su trenutačno 51. od 56 posada. Prema olimpijskoj vizi idu sjajne Talijanke Germani i Bertuzzi koje ujedno i vode u ukupnom redoslijedu. Do kraja je ostalo još devet plovova.