18 C°

PRVENSTVO U VATERPOLU

EP, vaterpolisti: Pobjede Njemačke i Rumunjske

09.01.2024. 21:15

Vaterpolisti Njemačke osvojili su drugo mjesto u skupini C divizije 2 Europskog prvenstva nakon što su u utorak na zagrebačkom bazenu uz Savu svladali reprezentaciju Izraela s 14-8.

Njemačka će u osmini finala igrati protiv Crne Gore, a Srbija, prvoplasirana reprezentacija skupine C, u srijedu će za mjesto u četvrtfinalu igrati protiv Francuske.

U skupini D, kojoj je domaćin Dubrovnik, Rumunjska je s maksimalnih devet bodova osvojila prvo mjesto nakon današnje pobjede nad Slovačkom 8-7. Slovaci su tim porazom ostali bez plasmana u osminu finala u kojem će kao drugoplasirana igrati Nizozemska, čija je utakmica protiv Slovenije samo formalnost.

Rumunjska će u četvrtak za mjesto u četvrtfinalu igrati protiv Gruzije, dok će suparnik Nizozemskoj biti Grčka. Pobjednik tog dvoboja, u kojem je Grčka kao aktualni svjetski i olimpijski doprvak veliki favorit, u četvrtfinalu će igrati protiv Hrvatske.