18 C°

ODLIČAN REZULTAT

Nogometaši Zadra jesenski su prvaci Treće NL Jug!

25.11.2023. 16:12

Nogometaši Zadra jesenski su prvaci Treće NL Jug. Momčad sa Stanova danas je u 15. kolu u Klisu pobijedila domaći Uskok s 2:1 i na odmor odlazi s 32 boda. Bod manje ima drugi Junak, koji je pobijedio Neretvanac 3:0, dok je na trećem mjestu Zagora s 29 bodova. Porazom (3:2) na gostovanju u Ivanbegovini kod Kamena Hrvatski vitez Posedarje nastavak sezone dočekat će na četvrtom, ili petom mjestu, ovisno o raspletu zaostale utakmice 14. kola između Primorca i Sloge, koja je na rasporedu u Biogradu u srijedu 29. studenoga u 13:30 sati.

Zadrani su protiv Uskoka gubili 1:0, nakon što je 39. minuti za vodstvo domaćina pogodio Luka Kapetanović. Ipak, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Danylo Serbinov je izjednačio na 1:1, a važna tri boda “plavo-bijelima” donio je Kristijan Jurić pogotkom u 57. minuti. Zanimljivo da je Zadar praktično cijelu utakmicu odradio s igračima koji su bili u početnoj postavi budući da je trener Marin Oršulić prvu izmjenu napravio u 89. minuti, kada je Antu Vukadinovića zamijenio Vice Miletić.

Nes(p)retan poraz doživio je Hrvatski vitez kod Kamena u Ivanbegovini. Golovima Marka Jordana u 22. i 34. Posedarci su vodili 1:0 i 2:1, ali su se na kraju radovali domaćini, nakon što je za konačnih 3:2 pogodio Petar Kljenak u prvoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to njegov drugi gol na utakmici (za 1:1 je bio strijelac u 32. minuti), a mrežu Posedaraca pogodio je i Toni Tipurić u 47. HV je utakmicu završio s deset igrača budući da je u 83. minuti drugi žuti karton dobio Argentinac Facundo Ariel Buenanueva. Praznih ruku s gostovanja vratio se i Primorac, koji je s 2:0 izgubio u Kaštel Gomilici od GOŠK-a. Golove su postigli Tomislav Bušić (35′) i Marin Budimir(90’+3′).

Redoslijed: 1. Zadar 32, 2. Junak 31, 3. Zagora 29, 4. Hrvatski vitez 27, 5. Omiš 26, 6. Primorac (-1) 25, 7. GOŠK K. 25 bodova…