Španjolsko prvenstvo

Valencija svladala Villareal, remi Real Sociedada, Rayu mali madridski derbi

03.01.2024. 07:50

Real Madrid danas dočekuje Mallorcu, Atletico Madrid gostuje kod Girone

Nogometaši Valencije su na svojoj Mestalli svladali Villarreal s 3-1 (2-0) u utakmici 19. kola španjolskog prvenstva, posljednjoj koja bila na rasporedu u utorak.

Već u 4. minuti radost Valencijinim navijačima donio je Ukrajinac Roman Jaremčuk pogotkom za rano vodstvo. Udvostručio ga je Pepelu u 27. minuti precizno izvedenim kaznenim udarcem. Isti je igrač preuzeo ulogu izvođača udarca s 11 metara i u 57. minuti te donio Valenciji prednost od tri gola.

Malo opuštanje domaćih nogometaša u 73. minuti je iskoristio Gerard Moreno i postigao utješni pogodak za Villarreal i za konačnih 3-1.

Valencia je došla na deveto mjesto s 26 bodova, koliko ih ima i osmoplasirani Getafe. Villarreal je s 19 bodova na 13. poziciji.

Real Sociedad je pred svojim navijačima odigrao 1-1 protiv Alavesa. Domaća momčad je u 36. minuti ostala s igračem manje, jer je izravan crveni karton dobio vratar Alejandro Remiro zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora.

Gosti su brojčanu prednost iskoristili u 76. minuti, kad je Luis Rioja bio precizan iz kaznenog udarca. Alaves je do šeste minute dodatka imao tri boda, da bi Martin Zubimendi pogodio za konačnih 1-1 i donio Real Sociedadu jedan bod.

Baskijska momčad je s 32 boda ostala šestoj poziciji, dok je Alaves sa 17 bodova privremeno preskočio Sevillu i došao na 15. mjesto.

U malom madridskom derbiju Rayo Vallecano je kao gost svladao Getafe s 2-0. Zapravo su obje momčadi bile na “gostujućem terenu”, jer je Getafe zbog kazne morao “zatvoriti” svoj Coliseum za jednu službenu utakmicu pa je domaćin bio na stadionu Metropolitano, gdje svoje domaće utakmice igra madridski Atletico.

Rayo Vallecano je prekinuo niz od četiri utakmice bez pogotka i pobjede, zahvaljujući golovima Sergija Camella iz prve minute sučevog dodatka u prvom poluvremenu te druge minute drugog dijela.

Getafe je, osim bodova, izgubio i trojicu igrača za najmanje jednu sljedeću utakmicu, jer je Juan Latasa u 40. minuti isključen zbog dva žuta kartona, Mason Greenwood je u 50. minuti dobio izravan crveni karton zbog vrijeđanja glavnog suca, a Damian Suarez je u 70. minuti, nakon što je prethodno dobio žuti karton i bio zamijenjen, zaradio i crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Rayo Vallecano je došao do pete prvenstvene pobjede, ali je s 23 boda i dalje na 11. poziciji.

Vodeći Real Madrid i Girona imaju po 45 bodova, a slijede ih Atletico Madrid i Barcelona sa po 38 bodova.

Danas su na rasporedu četiri dvoboja 19. kola, a sastaju se: Granada – Cadiz (17.00 sati), Celta Vigo – Betis (19.15), Real Madrid – Mallorca (19.15) i Girona – Atletico Madrid (21.30).