Prva nogometna liga mladih

Osijek siguran na Višnjiku

Autor: Juraj Vunjak

12.03.2024. 15:28

Kadeti i pioniri Zadra u 20. kolu Prve NL na Višnjiku su poraženi od Osijeka koji je bio bolji s 4:2 i 2:0. Mladi zadarski nogometaši su na začelju zbirne ljestvice, zajedno imaju 21 bod (kadeti 14, pioniri 7), deset manje od Lučkog, koje je do sada ostvarilo 31 bod, dok su Solin i Sesvete (s utakmicom manje) na 34 boda. Do kraja lige je još šest kola (ukupno 12 utakmica), stoga je za zadarske kadete i pionire svaki bod i kiks protivnika ključan kako bi se zadržali u ovom natjecanju.

U konkurentnom prvom poluvremenu kadeti Zadra su protiv Osijeka poveli pogotkom Gabrijela Čirjaka u devetoj minuti. Gosti su se brzo pribrali, i s dva gola Armanda Šainovića preokrenuli na 1:2. Zadarski mladići do poluvremena su izjednačili na 2:2 golom Josipa Radmana. Osijek je u drugom poluvremenu potvrdio razliku u kvaliteti te je s dva pogotka kapetana Ivana Barića došao do pobjede. Kadeti su s 14 bodova predzadnji, s jednim bodom prednosti u odnosu na Sesvete.

Pioniri su upisali 15. poraz. Osječani su bili bolji u svakom segmentu igre i zasluženo pobijedili 0:2. Gosti su poveli već u trećoj minuti pogotkom Mateja Milčića, a u 21. minuti završni rezultat postavio je Endi Vinogradac. Zadarskim pionirima ovo je šesti poraz u posljednjih pet utakmica te su ostali na zadnjem mjestu, s pet bodova manje od pionira Slavena Belupa. U sljedećem kolu Zadar će biti gost Dinama, nakon čega slijedi pet utakmica s klubovima iz donjeg dijela ljestvice.

Kadeti

ZADAR       2

OSIJEK       4

ZADAR – Igralište ŠC Višnjik. Sudac: Renato Lacić. Pomoćnici: Jurić, Barić. Strijelci: 1:0 Čirjak (9’), 1:1 Šainović (14’), 1:2 Šainović (33’), 2:2 Radman (39’), 2:3 Barić (62’), 2:4 Barić (87’).

ZADAR: Miočić, Bjeliš, Škoda, Nekić, Zovak, Rados (od 88’ Dević-Obradović), Radman, Budanović (od 78’ Brkljača), Bilaver (od 88’ Prižmić), Čirjak, Mrkić. Trener: Želimir Terkeš.

OSIJEK: Grahovac (od 46’ Katalinić), Bilić, Begović, Polovina (od 81’ Kramarić), Kolarik, Majdenić (od 60’ Jaman), Mićić (od 60’ Košir), Rupčić (od 84’ Drga), Barić, Grgić (od 84’ Duvnjak), Šainović (od 84’ Hosi). Trener: Matej Žitnjak.

Pioniri

ZADAR 0

OSIJEK 2

ZADAR – Igralište ŠC Višnjik. Sudac: Ante Jurić. Pomoćnici: Lacić, Barić. Strijelci: 0:1 Miličić (3’), 0:2 Vinogradac (21’).

ZADAR: Vunić, Gotovina (od 52’ Šugar), Bitunjac (od 56’ Galac), Bartulović, Maslać, Uskok (od 67’ Kazija), Stolica, Gulan, Božina (od 56’ Batur), Kajtazi (od 52’ Mandić), Viduka. Trener: Zoran Erlić

OSIJEK: Adžić (od 69’ Tolić), Sporiš (od 69’ Abramović), Vinogradac (od 65’ Gavran), Petrović (od 36’ Tomašević), Janjić, Ljubojević, Turić (od 65’ Gašparović), Kolarević (od 69’ Perković), Dedić, Miličić, Marković (od 42’ Lukačević). Trener: Ante Bekavac.