1. HNLŽ, 7. kolo

Novi poraz nogometašica Donata

Autor: Šime Ćurko

23.10.2023. 10:39

Sve je dobro izgledalo za nogometašice Donata na gostovanju kod Gorice do 24. minute. Zahvaljujući pogotku Ane Serdar u desetoj minuti vodile su 1:0, što je bio dobar početni zalet za pokušaj upisivanja prve pobjede. Međutim, u 24. minuti isključena je Nikolina Klapan, nakon čega je utakmica promijenila smjer. S igračicom manje »plavo-bijele« su izgubile korak s Goričankama koje su, zahvaljujući golovima Perice Cicijelj, do poluvremena povele 2:1. U nastavku Cicijelj pogađa za 3:1, a nadu u izbjegavanje poraza Zadrankama vraća autogol domaćih. No, u 82. Miočinović postiže četvrti gol za Goricu, koje su tako pretposljednjim Zadrankama pobjegle na plus šest. U osmom kolu Donat će biti domaćin Osijeku.

GORICA       4
DONAT       2

LUKAVECIgralište ŠRC Lukavec. Strijelkinje: 0:1 Serdar (10’), 1:1 Cicijelj (35’), 2:1 Cicijelj (41’), 3:1 Cicijelj (53’), 3:2 Gačić (61’ – ag) 4:2 Miočinović (82’). Crveni karton: Klapan (Donat, 24’).

GORICA: Ban, Cicijelj, Hansen (od 86’ Van As), Godinić (od 86’ Crnković), Štimac (od 62’ Borovac), Miočinović (od 86’ Cvetković), Tokić (od 62’ Rendulić), Gačić, Đukić, Pavičić, Vunić. Trener: Stefan Rajić.

DONAT: Vidović, Laća, Matijević, Serdar, Adamović, Klapan, Andrić, Savčić (od 51’ Obućina – od 73’ Marinovic), Goja, Surać (od 67’ Jokić), Čavić. Trener: Jurica Vuleta.