ČUVENA UTAKMICA

Nezaboravni preokret! Sjećate se kada su Zadrani šokirali Dinamo na Maksimiru, briljirao je Perica

Autor: R.H.

26.01.2024. 17:23

Prije skoro 12 godina dogodila se jedna od najvećih senzacija u povijesti Hrvatskog kupa, a u glavnoj ulozi bili su nogometaši Zadra koji su na nevjerojatan način pobijedili zagrebački Dinamo, izbacivši tako tadašnjeg lidera prvenstva iz natjecanja.  ‘Modri’ su dominirali u prvom poluvremenu utakmice koja se igrala na Maksimiru, a pogoci Fatosa Beqiraja i Duje Čopa u 42. odnosno 45. trebali su utakmicu usmjeriti u mirne vode. No u 83. minuti Zadrani su se probudili golom Stipe Perice, da bi isti igrač tri minute kasnije odveo utakmicu u produžetke.

Grogirani domaćin doživio je konačni nokaut u 98. minuti, kada je Josip Ivančić zabio nakon kontre za konačnih 3 : 2. Ivančić je u 105. minuti zaradio crveni karton, no Zadrani su izdržali sve ‘modre’ napade do kraja susreta. Ovu povijesnu utakmicu obilježila je ozljeda glavnog suca Ive Krečaka u 77. minuti, kojeg je morao zamijeniti četvrti arbitar Marko Matoc.

Mini sažetke ovog nezaboravnog susreta možete vidjeti na ovom linku.

DINAMO: Kelava – Vrsaljko, Puljić, Vida, Ibanez – Calello, Carrasco, (od 56. Krstanović), Alispahić, Sammir, Čop (od 78. Ademi), Beqiraj (od 71. Tomečak), Trener: Čačić

ZADAR: Gluić, Sarić, Jerbić, Šimurina, Prahić, Vasilj, Gržan, Tokić(od 37. Begonja), Muić, (od 58. Ivančić), Heister (od 68. Banović), Perica,  Trener: Ferdo Milin