“Petarda” Polače

14.11.2010. 23:00

HRVATSKI VITEZ 1
POLAČA 5
POSEDARJE – Igralište: Gordan Demo. Gledatelja: 50. Suci: Jerolim Čulina (Pridraga), Zoran Žilić (Zadar) i Šime Žilić (Škabrnja). Strijelci: 0:1 Čerkez (4′), 0:2 Š. Prtenjača (6′), 1:2 Klanac (53′), 1:3 A. Prtenjača (67′), 1:4 I. Perica (81′), 1:5 Š. Prtenjača (83′).
HRVATSKI VITEZ: Demo, Jukić, Kajtazi, Marić (od 70′ Knežević), Zanić, Musap, Vulić, Brala (od 46′ Zubak), Verunica, Klanac, Viduka. Trener: Dragan Buterin.
POLAČA: Čirjak, D. Perica (od 60′ Guzić), Mrkić (od 67′ Ćuković), Orlović, I. Perica, Čerkez, Bobanović, Grgurović, Š. Prtenjača, A. Prtenjača, Zelić (od 46′ Šarić). Trener: Kristijan Tuta.
Utakmica starih poznanika između Hrvatskog viteza i Polače privukla je nevjerovatno malo gledatelja. Razloga ima zasigurno, jer domaćini nikako da sastave igru koja bi donijela i domaće bodove. Polačani su došli sa sigurnošću da će odnijeti sva tri boda. Odmah na početku utakmice u prvih šest minuta rezultat je već bio 0:2 za goste. Prvi zgoditak je bio majstora Čerkeza koji je na centru primio loptu i izmiješao cijelu domaću obranu te pored nemoćnog vratara Deme poslao loptu u donji lijevi kut i mreža se tresla. Nakon idealne prilike Viduke vratar Čirjak brani svoj gol, a iz kontre najbolji igrač utakmice Šime Prtenjača dovodi goste u vodstvo od 0:2. U 43. minuti odlična prilika Verunice, ali lopta odlazi tik iznad vratnice. U 53. minuti greška Dina Perice koju koristi Klanac i u maniri pravog strijelca smanjuje rezultat na 1:2, što je i bilo sve od domaćina koji su totalno pali. Gosti još jednom preko Šime i Ante Prtenjače te Ivana Perice postižu zgoditke za krajnji rezultat utakmice od 1:5. Gosti su imali još najmanje 5-6 stopostotnih prilika, ali nakon visokog vodstva i oni su se opustili u igri što je domaćina spasilo od katastrofe. Domaći navijači glasno su tražili smjenu trenera i uprave, ali zaista trener tu nije mogao ništa napraviti kad je ostao usamljen na klupi samo s jednom zamjenom. U Posedarju polagano “sagorijeva svića”, jer Hrvatski vitez zaista je neprepoznatljiv.
PAG 1
ZRMANJA 1
PAG – Igralište Julovica. Gledatelja: 150. Sudac: Damir Jokić (Dicmo). Pomoćnici: Denis Mršić (Biograd) i Petar Paleka (Zadar). Strijelci: 0:1 Kajtazi 85′ – 11 m), 1:1 Vedrić (90′ – 11 m).
PAGA: Zubčić, Martić, Vučković, Kresović, Lerga, (od 26′ Paro), Radan, Prenđa, Sorić, Vedrić, Miletić, Žmire. Trener: Alen Vedrić.
ZRMANJA: Šarlija, Juko Breulj (od 34′ Klanac), Drlja, Baričević, Zelenika, Kajtazi, Karamarko, Katuša, Franjić, Šendula. Trener: Ante Serdarević.
U prvom dijelu susreta domaći su igrali rastrgano. Pred kraj prvog dijela gosti su imali izrazitu priliku. Šendula je u 40. minuti promašio cijela vrata. Do 85. minute ništa značajnije se nije događalo. Tada je u kaznenom prostoru domaćin srušen Lorenzo Kajtazi. Sudac svira kazneni udarac kojega je Kajtazi realizirao s bijele točke. Na kraju susreta netko od obrambenih igrač gostiju igrao je rukom. Sudac Jokić je bio blizu i pokazao je na kazneni udarac, kojega je Vedrić izveo i postigao gol. Prema viđenom podjela bodova je pravedna.
DRAGOVOLJAC 2
SOŠK 2
POLIČNIK – Igralište Dragovoljca: Gledatelja: 100. Sudac: Damir Mladin (Omiš). Pomoćnici: Drago Mikulić i Ivan Režić (oba Split). Strijelci: 0:1 Blaić (32′), 1:1 Šarić (45′), 1:2 Batinica (46′), 2:2 Marić (63′ – 11 m).
DRAGOVOLJAC: Stanić, Marić, M. Kevrić, M. Žilić (od 55′ J. Kevrić), Proroković, Volpi-Kobal, Š. Fantov, Vukorepa (od 42′ A. Žilić), Čulina, Paleka (od 60′ Jakušić), Šarić. Trener: Šime Demo.
SOŠK: A Milovac, Đira, Paić, M. Ćaleta, Mijić, R. Ćaleta, Mandušić (od 79′ Vunić), Skorić, Gardijan (od 86′ Brajković), Batinica (od 89′ Pulić), Blaić. trener: Nebojša Pešić.
Poslije velike borbe i dosta uzbuđenja terenski nadmoćniji Dragovoljac i pomlađena momčad SOŠK-a odigrali su neodlučno (1:1). Domaći su krenuli ofenzivno, ali su olako prokockali tri prigode. U 9. minuti Marko Kevrić sa 16 metara tuče pored desne vratnice. U 14. minuti Stipe Čulina poslije ubačaja Marka Šarića glavom s osam metara pogađa gredu. U 17. minuti sa 20 metara Šime Paleka pravom bombom pogodio je Milovca. Nakon toga slijedi kazna. Naime, u 32. minuti gosti su poveli 1:0 kada je sa 25 metar Antonio Blaić eurogolom pogodio desne rašlje Stanića. Ipak, u 4. minuti sučeve nadoknade prvog dijela, zbog teže ozljede Ante Vukorepe, domaćini su poravnali na 1:1 nakon ubačaj s desna Antonija Žilića. Najprisebniji u gužvi bio je Marko Šarić i sa pet metara pogodio. U drugom dijelu, u 10. sekundi, gosti ponovno dolaze u vodstvo nakon prodora Darka Gardijana i ubačaja lijevo. Mladi Frane Batinica neometen sa 12 metara plasirao je u prazan gol. Ipak, nakon terenske incijative u 66. minuti dolazi do poravnanja na 2:2. Iz slobodnog udarca s desna i centaršuta rukom je igrao u svom šesnaestercu Luka Ćaleta, a siguran sa 11 metara je Mario Marić. Sva nastojanja Poličanaca da pobijede nisu urodila plodom. Borbena momčad SOŠK-a zasluženo je uzela jedan bod, sedmi remi, i pjevajući je napustila teren.
PAKOŠTANE 3
ZLATNA LUKA 0
PAKOŠTANE – Igralište Krč. Gledatelja: 350. Sudac: Damir Silić (Dicmo). Pomoćnici: Damir Adžić-Kapitanović (Biograd) i Dalibor Glavan (Privlaka). Strijelci: 1:0 Gagić (10′), 2:0 Gagić (72′), 3:0 Skroče (89′). Crveni karton: Toni Šime Gašparović (Zlatna luka, 81′, izravni crveni, povlačenje za dres).
PAKOŠTANE: Lokin, Anić, Vulin, Ma. Barešić (od 87′ Živić), Lacman, Gagić, Kostović (od 80′ R. Barešić), Skroče, Da. Njitraj, Maksan, Gegollaj (od 89′ Mi. Barešić). Trener: Marijan Lamešić.
ZLATNA LUKA: D. Gašparović, Alić, T. Pavić (od 53′ Režan), D. Brkić (od 46′ B. Brkić), Nadinić, B. Pavić (od 46′ B. Gašparović), T.Š. Gašparović, Bugarija, Smolić, Pavin, Rašo, Sudinja. Trener: Robert Dijan.
Od početka domaći su dominirali. Bili su premoćniji cijeli prvi dio susreta. Prvu veliku prigodu imao je Skroče u 10. minuti kada iz blizine šalje loptu pored vratnice. Nedugo zatim i Gagić je iz slične situacije promašio. Do odmora po prigodama domaći su mogli postići još zgoditaka. Zgoditak za vodstvo postigao je Gagić udarcem iz blizine nakon udarca iz kuta koji je izveo Skroče. Gosti su zaprijetili u 20. minuti, ali udarac Bugarije završio je iznad vrata. U 22. minuti Nadinić je srušio Da. Njitraja u kaznenom prostor. Sudac je pokazao bijelu točku, ali je Skroče bio neprecizan. U drugom dijelu gosti uspostavljaju terensku ravnotežu i s dvojicom napadač igrali su opasnije. Najveću prigodu za goste nije iskoristio Bugarija u 68. minuti kada je bio idealno poslužen, petom ga je poslužio Pavin, no tukao je pored vratnice. Za domaće je povisio Gagić u 72. minuti. U trku je prešao trojicu igrača obrane gostiju i pored istrčalog vratar poslao loptu u mrežu. Konačni rezultat postavio je Skroče poslije solo akcije. Gosti u 86. minuti nisu realizirali kazneni udarac. Režan je loptu poslao pored vratnice.
SABUNJAR 0
KRKA 3
PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Gledatelja: 80. Sudac: Ante Kosor (Split). Pomoćnici: Josip Piplić (Hrvace) i Tone Ajdučić (Gala kod Sinja). Strijelci:0:1 A. Štrkalj (27′), 0:2 Grgas Grando (48′), 0:3 Vrljić (90′).
SABUNJAR: Papić, D. Mustać, Vukšević, Lipotica, Rogić, Vulinović, Bokara, Čirjak, Kresović, J. Štrkalj, Lisica. Još su igrali: Mirković, Kršlović. Trener: Elvis Pinčić.
KRKA: Jelić, Pešić, Blaić, Gaćina, Klarin, A. Štrkalj, Vrljić, Škorić, Grgas Grando, Mikić, Vuković. Još su igrali: Vukičević, Slavica. Trener: Zoran Slavica.
Sabunjar polako, ali sigurni klizi prema dnu tablice. Najneugodnije je iznenađenje prvenstva. Ovoga puta kvalitetnija Krka sasvim zasluženo odnosi tri boda iz Privlake. Prva dva pogotka pala su nakon velike pogreške obrane domaćina na čelu s vratarom. Pobjedu gostima potvrdio je Vrljić u završnici susreta.
VODICE 2
ŠKABRNJA 1
VODICE – Igralište SRC Račice. Gledatelja: 100. Sudac: Stipe Divić (Imotski). Pomoćnici: Dražen Bodrožić-Svib i Ante Budić (oba Kaštel Gomilica). Strijelac: 1:0 Dino Tabula (34′), 2:0 Šime Deur (89′), 2:1 Paško Pavičić (90′).
VODICE: I. Matas, S. Grubelić, F. Skočić, D. Vukšić, J. Rajčić, D. Bajalica, D. Tabula, A. Vukšić, T. Vulin, I. Bašić, J. Juričev. Još su igrali: Š. Deur, A. Rašić, K. Klarić. Trener: Stipe Kedžo.
ŠKABRNJA: K. Jaklin, A. Perica, I. Škara, A. Mičić, Š. Klarin, M. Jović, D. Lisica, A. Vrsaljko, M. Ražov, Š. Ivković, M. Čulina. Još su igrali: S. Bilaver , A. Pavlović, P. Pavičić. Trener: Luka Hržina.
U jednoj vrlo lijepoj i dobroj nogometnoj predstavi stotinjak gledatelja uživalo je u nogometnom spektaklu. Vidjeli smo dvije vrlo dobre momčadi, koje su bile ravnopravne na terenu. Gostujuća momčad je u prvom dijelu stvorila nekoliko šansi za gol i nije ih realizirala. Kako to u nogometu biva uslijedila je kazna. U 34. minuti domaćin je poveo 1:0 golom Dina Tabule. Obje momčadi nastavile su dobrom igrom. Škabrnja je pošto-poto željela izjednačiti, stvorila je nekoliko stopostotnih šansi, ali lopta neće u mrežu. Kada se mislilo da će utakmica završiti 1:0, greška igrača Škabrnje na sredini terena. Sam pred vratarom gostiju Jaklina našao se Šime Deur i poslao loptu u desni kut gola – 2:0. Samo što je lopta krenula sa centra mladi Paško Pavičić smanjuje rezultat n konačnih 2:1. Igrala se 90. minuta. Na današnjoj utakmici kod domaćina istakao se vratar Ivan Matas, koji je obranio nekoliko neugodnih lopti. Jedini je zaslužan što utakmica nije završila drugim rezultatom, a kod gostiju same pohvale zaslužuje mladi Antonio Perica, koji se istaknuo, ne samo na današnjoj utakmici, nego je najbolji igrač Škabrnje u posljednja četiri kola.

Četvrta HNL

Rezultati: HV Posedarje – Polača 1:5, Vodice – Škabrnja 2:1, Sabunjar – Krka 0:3, Pag – Zrmanja 1:1, Pakoštane – Zlatna luka 3:0, DOŠK – Rudar 2:0, Dragovoljac – SOŠK 2:2.
Redoslijed: Vodice 29, Krka 27, Zlatna lukja 20, Hajduk 18, Škabrnja, Dragovoljac, SOŠK 16, Zrmanja 15, Polača, Pakoštane 14, Pag, DOŠK 12, Sabunjar 11, HV Posedarje 10, Rudar 5.
Parovi idućeg kola: Rudar – Dragovoljac, Zlatna luka – DOŠK, Zrmanja – Pakoštane, Krka – Pag, Škabrnja – Sabunjar, Polača – Vodice, Hajduk – HV Posedarje.