17 C°

Englesko prvenstvo

Manchester City na Goodison Parku napravio još jedan korak prema devetom naslovu prvaka u povijesti kluba

14.05.2023. 17:06

Briljirao je kapetan "građana" Ilkay Gundogan koji je postigao dva pogotka te je asistirao za još jedan

LIVERPOOL  Nogometaši Manchester Cityja napravili su novi korak ka osvajanju novog naslova prvaka Engleske, devetog u klupskoj povijesti, a trećeg uzastopnog, 3-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Evertona na Goodison Parku u susretu 36. kola.

Briljirao je kapetan “građana” Ilkay Gundogan koji je postigao dva pogotka te je asistirao za još jedan. Otpor Evertona Gundogan je “slomio” doslovno u dvije minute krajem prvog poluvremena, prvo se u 37. minuti sjajno snašao u kaznenom prostoru domaćih te iz okreta pogodio uz samu vratnicu nemoćnog Pickforda da bi u 39. minuti prošao po desnoj strani i preciznim ubačajem pogodio u glavu Haalanda za 2-0.

Gundogan je svoju sjajnu predstavu okončao odličnim slobodnim udarcem sa 22 metra iskosa s lijeve strane u 51. minuti kojim je prebacio živi zid i još jednom svladao Pickforda.

Vodeći City sada ima 85 bodova, četiri više od drugog Arsenala, koji od 17.30 sati igra protiv Brighton and Hove Albiona, a oba sastava imaju za odigrati još po tri susreta.

Everton je, pak, ostao 17. sa 32 boda, jednim više od 18. Leeds Uniteda koji se nalazi u zoni ispadanja.

REZULTATI 36. KOLA,
Subota:
Leeds United - Newcastle United 2-2 (Ayling 7, Kristensen 79 / Wilson 31-11m, 69-11m)
Aston Villa - Tottenham Hotspur 2-1 (Ramsey 8, Douglas Luiz 72 / Kane 90-11m)
Chelsea - Nottingham Forest 2-2 (Sterling 51, 58 / Awoniyi 13, 62)
Crystal Palace - Bournemouth 2-0 (Eze 39, 58)
Manchester United - Wolverhampton Wanderers 2-0 (Martial 32, Garnacho 90+4)
Southampton - Fulham 0-2 (Carlos Vinicius 48, Mitrović 72)