Nedjelja, 28. travnja 2024

24 C°

LAGANA POBJEDA

'Kraljevi' rutinski na Stamford Bridgeu: Rodrygo odveo Real Madrid u novo polufinale Lige prvaka

Autor: Robert Hrkać

18.04.2023. 23:01

Real Madrid je ponovno među četiri najbolje momčadi Starog kontinenta! Momčad za koju nastupa naš kapetan Luka Modrić pobijedila je u četvrtfinalnom uzvratu Chelsea na Stamford Bridgeu s 2 : 0 i tako s ukupnih 4 : 0 prošao dalje.

Time se nastavio užasan niz privremenog trenera Franka Lamparda, koji je tako upisao četvrti poraz zaredom na klupi Bluesa.

Chelsea je dobro ušao u utakmicu, a sjajnu priliku je u 11. minuti imao N’Golo Kante. Francuz je ostao sam pred Courtoisom, ali je njegov udarac otišao kraj vratnice. Belgijski vratar se iskazao u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je sjajno zaustavio šut iz blizine Marca Cucurelle.

Realovci su sve promašaje domaćih kaznili u nastavku. U 58. minuti je Rodrygo završio akciju koju je sam započeo, a isti je igrač u 80. minuti ubacio loptu u praznu mrežu na asistenciju Valverdea za konačnih 2 : 0.

Real će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Manchester City – Bayern.