Petak, 29. ožujka 2024

21 C°

Škotsko prvenstvo

Celtic nastavio nizati pobjede prema titulu, Rangers slavio u gostima, bivši napadač Rijeke ušao u finišu

02.02.2023. 07:22

Borna Barišić igrao je cijeli susret za Rangerse

GLASGOW  Škotski nogometni velikani Celtic i Rangers ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima 24. kola nacionalnog prvenstva, pa Celtic i dalje ima devet bodova više od najvećeg suparnika.

Celtic je na svom travnjaku pobijedio Livingston s 3-0, a sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Greg Taylor (29), Daizen Maeda (33) i Kyogo Furuhashi (45+2).

Identičnim rezultatom Rangers je na gostovanju porazio Hearts, a strijelci su bili Alfredo Morelos (8, 67) i Malik Tillman (34).

Hrvatski reprezentativac Borna Barišić igrao je za goste cijeli susret, dok je Antonio Čolak ušao u igru u 76. minuti umjesto dvostrukog strijelca Morelosa.

Celtic vodi na ljestvici sa 67 bodova, Rangers ima 58, a treći je Hearts sa 39 bodova.