13 C°

Seria A

Atalanta lagano preskočila prepreku zvanu Cremonese

01.04.2023. 17:43

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Pašalić odigrao je prvo poluvrijeme za Atalantu koja je u prvoj utakmici 28. kola talijanskog prvenstva kao gost svladala posljednji Cremonese sa 3-1 (1-0).

Atalantu je u vodstvo doveo De Roon (44) u završnici prvog poluvremena, na 1-1 je iz kaznenog udarca poravnao domaći kapetan Ciofani (56-11m), da bi pobjedu gostima osigurali igrači s klupe Boga (72) i Lookman (90+3) nakon lijepih akcija čitave momčadi.

Ovom pobjedom Atalanta je skočila na četvrto mjesto sa 48 bodova, koliko ima i peti Milan, četiri boda više ima drugi Lazio, dva više treći Inter, a jedan manje šesta Roma.

Cremonese je ostalo na dnu sa 13 bodova, dva manje od 19. Sampdorije, a 11 manje od 17. Spezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Uvjerljivo vodeći je Napoli sa 71 bodom.