BRAVO!!

Hrvatska je u finalu Lige nacija! Vatreni slomili Nizozemce u produžecima

Autor: Robert Hrkać

14.06.2023. 19:47

Hrvatska je nakon velike drame i 120 minuta igre u Rotterdamu pobijedila Nizozemsku u polufinalu Lige nacija, te će se tako u nedjelju boriti za svoj prvi veliki trofej. Protivnik Dalićevim herojima biti će pobjednik iz ogleda Španjolske i Italije. Nizozemska je u vodstvo došla pogotkom Donyella Malena u 34. minuti. Napadač Borussije je iskoristio asistenciju Wieffera, a mrežu Livakovića naciljao je s 10-tak metara.

Vatreni su se vratili u život u 55. minuti, kada je Andrej Kramarić realizirao penal kojeg je izborio Luka Modrić. Naime, hrvatski kapetan je uzeo loptu Gakpu u kaznenom prostoru, a napadač Liverpoola ga je neoprezno povukao. Potpuni preokret režirali su Ivanušec i Pašalić u 72. minuti. Ivanušec je ubacio s lijeve strane, a Pašalić je probio Bijlowa udarcem sa sredine kaznenog prostora. Utakmicu je u produžetke odveo Lang golom u šestoj minuti sudačke nadoknade, ali to Vatrene nije uzdrmalo.

Prvo je Petković fenomenalnim udarcem s 25 metara zabio za 3 : 2 u 99. minuti, a grogirane Nizozemce dokrajčio je Modrić iz penala (kojeg je izborio Petković) u 116. minuti.

122′ Kraj utakmice!

121′ Bruno Petković je zabio, ali dosuđeno je zaleđe. Kraj utakmice!

116′ Modrić zabija za 4 : 2 s bijele točke!

116′ Penal za Hrvatsku! Malacia ruši Petkovića, Kovacs pokazuje na bijelu točku.

114′ Imali smo sada na koljenima Nizozemce, ali Pašalić gađa gredu.

110′ Nizozemci su imali sjajnu priliku za poravnanje rezultata. Livaković je obranio udarac Bergwijnu, a Langov udarac završava u vanjskom dijelu mreže.

108′ Vlašić je zamalo prebacio Bijlowa.

106′ Počeo je drugi produžetak.

105+1 Kraj prvog produžetka.

101′ Stanišić je fantastično prošao po lijevoj strani, a njegov ubačaj zamalo u vlastitu mreže skreće Frenkie de Jong.

99′ Petković fantastičnim pogotkom vraća Vatrene u vodstvo!

95′ Majer je ubacio iz kuta, no Vidin udarac nije ugrozio Bijlowa.

94′ Novi korner za Hrvatsku. Sedmi po redu.

90′ Počeo je prvi produžetak.

97′ Kraj utakmice. Igrat će se produžeci.

95′ Šok za Vatrene u Rotterdamu. Lang je zabio u posljednjim trenucima sudačke nadoknade i utakmicu po svemu sudeći odveo u produžetke.

93′ Akeov atraktivni udarac ponovno brani Livaković.

91′ Što je sada promašio Gakpo! Imao je čistu situaciju, ali njegov udarac odlazi kraj vrata.

90′ Igrat će se još šest minuta.

90′ Ulazi Erlić umjesto Kramarića.

88′ Sviran je sada prekršaj na Livakoviću.

84′ Ori se hrvatska pjesma na de Kuipu.

77′ Nizozemci su pritisnuli nakon pogotka Pašalića.

73′ Ivanušec je uposlio Pašalića, koji zabija s desetak metara za 2 : 1!

69′ Gakpov udarac brani raspoloženi Livaković.

66′ Dumfriesov centaršut završava u rukama Livakovića.

64’Ronald Koeman vrši prvi izmjenu. U igru je ušao Weghorst umjesto Xavija Simonsa.

63′ Brozović je dobio žuti karton zbog prekršaja na Xaviju Simonsu.

54′ Kramarić je mirno realizirao penal za 1 : 1!

53′ Penal za Hrvatsku! Gakpo je povukao Modrića u kaznenom prostoru, Kovacs je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku.

49′ Modrić je sjajno pronašao Kramarića, koji gađa daljni kut, ali lopta prolazi tik uz vratnicu.

48′ Perišićev ubačaj završava u rukama Bijlowa.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1 – Kraj prvog poluvremena.

45′ Malenov udarac završava u bloku Vide.

39′ Sjajno je Kovačić prošao kroz nizozemsku obranu, ali njegov udarac ne pogađa vrata Bijlowa.

34′ GOOL Nizozemska je povela pogotkom Donyella Malena. Nakon odličnog prebrojavanja hrvatske obrane lopta dolazi do krilnog napadača Borussije, koji pogađa kut Livakovića s 10-tak metara.

31′ Nakon duge akcije lopta dolazi do Kramarića, čiji šut ipak odlazi daleko od Bijlowa. Za 30 sekundi se odličnoj poziciji našao Koopmeniers, ali njegov je šut fijuknuo iznad gola Livakovića.

27′ Ake je blokirao ubačaj Juranovića. Novi korner za Hrvatsku.

26′ Nakon auta Dumfriesa najviši je bio van Dijk, koji loptu šalje pored vrata Livakovića.

24′ Modrić je sada zatresao mrežu, ali gol je opravdano poništen zbog opasne igre Pašalića u kaznenom prostoru.

23′ Kramarić je lomio Dumfriesa, i uspio je u tome, ali branič Intera odbija loptu u korner.

21′ Malen je odlično prošao po desnoj strani, ali njegov ubačaj ne pronalazi nikoga u kaznenom prostoru.

18′ Udarac Simonsa iz ‘mrtvog’ kuta brani Livaković.

17′ Kovačić je ‘požutio’ zbog prekršaja na Wiefferu.

15′ Modrić je sjajnom dugom loptom pronašao Perišića, čiji se ubačaj odbija od Dumfriesa u korner.

13′ Posjed imaju izabranici Ronalda Koemana, ali bez nekog konkretnog učinka.

9′ Nizozemci su izigrali Vatrene na desnoj strani, lopta odlazi u korner, iz kojeg se ništa nije izrodilo.

7′ Šutalo se malo poigravao, ali je ipak uspio izboriti prekršaj.

5′ Prvih pet minuta proteklo je u početnom ispitivanju snaga.

3′ Vatreni su izborili prvi korner na utakmici, ali su se Nizozemci obranili.

2′ Ori se hrvatska pjesma s tribina. U potpunosti su nadglasali domaće navijače.

1′ Počela je utakmica na de Kuipu.

Nizozemska i Hrvatska će se u Rotterdamu od 20:45 boriti za mjesto u finalu ovogodišnje Lige nacija. Domaćin će imati gromoglasnu podršku s tribina, ali ni Vatreni neće biti bez navijačke pjesme. Naime, tisuće navijača doputovalo je u Rotterdam kako bi pružili podršku Dalićevim izabranicima u borbi za prvi veliki naslov.

Pobjednik ovog susreta ide na boljeg iz ogleda Španjolske i Italije.