14 C°

HOKEJ NA LEDU

NHL: Vegas lako do prve pobjede u finalu

04.06.2023. 08:45

Golden Knightsi su sinoć u prvoj utakmici finala Stanley cupa kod kuće sa 5-2 pobijedili Florida Pentherse i poveli sa 1-0 u seriji na četiri pobjede. Adin Hill je obranio 33 udarca, a Zach Whitecloud, Shea Theodore, Jonathan Marchessault, Mark Stone i Reilly Smith zabili su golove za Vegas. Druga utakmica serije igra se u ponedjeljak navečer u Las Vegasu.

Strijelci za Floridu bili su Eric Staal i Anthony Duclair, dok je Sergej Bobrovski zaustavio 29 od 33 udarca upućenih prema vratima Panthersa.

Utakmica je bila izjednačena 2-2 na ulasku u treću dionicu kada je Whitecloud zabio prvi od tri gola Knightsa u zadnjoj trećini. Stone je povisio na 4-2 nešto više od šest minuta prije kraja. Smith je pogodio prazna vrata nešto manje od dvije minute prije kraja i zapečatio pobjedu.